Правоохоронці так і не знайшли, хто побив журналістів на очах у Януковича
Правоохоронці відмовилися порушувати кримінальну справу щодо інциденту між журналістами та охоронцем під час відкриття 64-го Всесвітнього газетного конгресу.
Про це йдеться у постанові начальника територіального відділу міліції Печерського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Києві Олексія Панасюка.
Відповідну заяву громадському руху "Стоп цензурі" надіслав начальник Печерського райуправління міліції Олег Школьний. Його лист датований 1 лютого 2013 року.
Як йдеться у листі, з'ясувати особу охоронця, "який вчинив протиправні дії, не надалось можливим".
"При встановленні особи, яка вчинила протиправні діяння та більш об'єктивні обставини справи, по вашій заяві буде проведено додаткову перевірку", - сказано у листі.
Також Школьний нагадав координаторам руху "Стоп цензурі!" про можливість оскарження відмови у прокуратурі або у суді.
Як відомо, у листопаді 2012 року "Українська правда" повідомляла про відмову у порушенні кримінальної справи. Однак прокуратура міста Києва цю інформацію спростувала і запевняла, що остаточне рішення ще не прийнято.
3 вересня 2012 року під час виступу президента Віктора Януковича на всесвітньому газетному конгресі журналісти "Стоп цензурі" влаштували акцію – вони стояли навпроти президента, тримаючи плакати проти цензури.
Один з представників УДО почав штовхати головного редактора "Української правди" Олену Притулу та редактора KyivPost Катерину Горчинську і вирвав у них плакати.
Пізніше представник УДО Олег Герасик, який тричі змінював свої твердження, пояснив, що плакати у журналістів виривали, бо охоронці не змогли прочитати напис англійською мовою.
"Наш співробітник не зміг перекласти напис англійською, і оскільки це публічний захід, а на плакаті міг бути заклик до неправомірних дій, було прийнято рішення його конфіскувати", - сказав він.
Гасла на всіх плакатах були написані українською мовою та перекладені англійською.