Влада блокує представництво опозиції в делегації ПАРЄ?
Партія регіонів блокує поновлення делегації ВР на січневу сесію ПАРЄ, що обмежує представництво опозиції.
Про це пише Комерсант-Україна.
21-25 січня в Страсбурзі відбудеться сесія ПАРЄ. Від України в сесіях ПАРЄ беруть участь 12 депутатів, які повинні представляти всі політичні сили.
Для відновлення складу делегації не потрібно голосування в сесійній залі, достатньо рішення комітету з міжнародних справ, яке потім необхідно підтвердити на нараді керівників ВР і глав фракцій.
"Ми погодили склад делегації з усіма фракціями, у середу провели засідання, щоб затвердити його, але не було кворуму - не прийшов жоден представник ПР",- розповів перший заступник комітету з міжнародних справ Валентин Наливайченко (УДАР).
Членами ПР є 9 з 16 членів комітету.
Представники провладної фракції, відповідальні за взаємодію з Радою Європи, спростовують припущення про навмисне блокування даного рішення.
"Нам самим хочеться оновити делегацію. У нас буде сильніше й авторитетне представництво",- заявила "регіоналка" Юлія Льовочкіна.
"Ми навіть не рахували, скільки там буде наших, скільки не наших. Але опозиція буде представлена",— додав "регіонал" Іван Попеску, що очолював делегацію в ПАРЄ в минулому скликанні Ради.
Затримка з переформатуванням української участі в ПАРЄ вигідна діючій владі. Більшість українських опозиційних депутатів, що раніше працювали в ПАРЄ, не були переобрані на минулих виборах.
Офіційному Києву вигідно заблокувати роботу опозиції навіть на одну січневу сесію, у ході якої комітети ПАРЄ будуть коротко обговорювати підсумки виборів в Україні й звіт спостережливої місії ПАРЄ на цих виборах.
Право участі в січневій сесії зберігає лише Сергій Соболєв, а також, що має статус, заступника члена делегації ВР у ПАРЄ Мустафа Джемільов.
Фракції УДАР і "Свобода", у випадку якщо делегація ВР у ПАРЄ не обновиться, і зовсім не будуть представлені в Страсбурзі.
Ще більш істотним є дисбаланс представництва влади й опозиції в ключових постійних органах ПАРЄ. У супротивників ПР не залишається свого представника в моніторинговому комітеті й бюро ПАРЄ, оскільки колишній заступник глави делегації від опозиції Ольга Герасим'юк не була обрана у ВР VII скликання.
У той же час члени делегації від ПР і Компартії переобрані в повному складі.