Екс-генпрокурор і спонсор церкви судяться за російську шахту
Арбітражний суд Кемеровської області наклав арешт на частку російського підприємця українського походження Віктора Нусенкіса в низці кузбаських компаній.
Рішення прийнято в рамках забезпечувального заходу за позовом колишнього генерального прокурора України, а нині українського підприємця Геннадія Васильєва, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як ідеться в матеріалах суду, зокрема арештовані його частки в ТОВ "Вугільна компанія" Зарічна "(99,53%) і ТОВ" Сільськогосподарське об'єднання "Заріччя" (19,03%).
Нусенкіс бере участь в капіталі цих компаній через власне ТОВ "Інтерконсалтинг".
Крім того, заарештовані частки КК "Зарічна" в ТОВ "Шахтоуправління Карагайлінське" (98,97%), ТОВ "Грамотеінскіе центральні електромеханічні майстерні" (100%) і ТОВ "Георесурс" (100%).
Наразі Окружний суд міста Нікосія на Кіпрі розглядає по суті позов Васильєва та його дружини Лариси Васильєвої до ТОВ "Інтерконсалтинг", шести кіпрських компаній і п'яти громадян Кіпру.
Суперечка стосується прав позивачів на російські активи україно-російської групи компаній "Енерго", уточнюється в матеріалах суду. Суд Нікосії вже заборонив відповідачам "вчиняти будь розпорядчі дії щодо юридичних осіб, що входять до групи компаній (" Енерго ")".
"Прийняття забезпечувальних заходів обумовлене метою гарантувати можливість реалізації судового акта (кіпрського суду), а також запобігти значних збитків заявнику", - відзначає в ухвалі про забезпечення позову суддя кемеровського суду Олена Кулебякіна.
Коментарів учасників справи "Інтерфакс" не має.
Вугільна компанія "Зарічна" входить до п'ятірки найбільших російських виробників і експортерів енергетичного вугілля. У складі холдингу шість вугледобувних (три діючих і три споруджувані шахти), кілька допоміжних підприємств, а також збагачувальна фабрика. "Зарічна" поставляє більше 90% видобутого вугілля на експорт в 12 країн світу.
Раніше повідомлялося про конфлікт Нусенкіса та Васильєва навколо українських активів, які в даний час консолідовані в групу компаній "Донецьксталь".
За даними низки ЗМІ, Васильєв претендував на половину українського бізнесу Нусенкіса.
У травні 2011 року українська Держкомісія з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) у зв'язку з суперечкою власників призупинила обіг акцій 12 компаній, що входять в "Донецьксталь".
Однак до осені, згідно із заявою голови відомства Дмитра Тевелєва, корпоративний конфлікт Нусенкіса та Васильєва вдалося вирішити. "Корпоративний конфлікт вичерпаний, акціонери домовилися, я так думаю. І давайте не будемо більше говорити про цю тему", - заявляв Тевелєв у вересні минулого року.