Грицак упевнений, що Янукович підпише його надмірну "біометрію"
Закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який передбачає введення електронних паспортів, буде підписаний президентом уже цього тижня.
Таку впевненість висловив його автор Василь Грицак (Партія регіонів), який просить себе називати "депутатом, що підтримують технології, використовувані ЄДАПСом", повідомляє "Дзеркало тижня".
"Законопроект на підписі у президента, і він буде підписаний до кінця цього тижня", - сказав Грицак у п'ятницю в ході "круглого столу".
Він припустив, що цей документ уже може бути підписаний главою держави, бо "всі терміни вже пройшли, і питань жодних немає" (на сайті ВР статус закону значиться ще як "спрямовано на підпис 15 жовтня").
Водночас, у Державній службі захисту персональних даних заявили, що даний закон передбачає збір надмірної інформації про людину, що не відповідає нормам міжнародного законодавства.
"Ми заперечуємо щодо такого, досить об'ємного збору інформації, який не потрібен... Біометрію збирати про всіх громадянах України у всіх документах – це буде вже дещо занадто", - заявила перший заступник голови відомства Лілія Олексюк.
Вона зазначила, що згідно з нормами міжнародного законодавства, біометричні дані повинні бути тільки в закордонний паспортах, але не у внутрішніх, як пропонує закон.
Як повідомлялося, 2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про Єдиний державний демографічний реєстр.
Закон передбачає введення електронних паспортів – документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон у відповідності зі стандартами Міжнародної організації цивільної авіації (ІCАО).
За словами Грицака, щоб отримати його, кожному українцю доведеться викласти 120 гривень, і змінювати його через кожні 10 років.
Законом пропонується встановити, що паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації.
В електронний паспорт вноситься: назва держави, назва документа, прізвище й ім'я особи, стать, громадянство, дата народження, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа, уповноважений орган, який видав документ, місце народження, фотографія й підпис особи.
У паспорт за письмовою заявою можуть бути внесені дані батьків або опікунів особи.
Торік Верховна Рада на вимогу Віктора Януковича відхилила ухвалений нею законопроект "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України" (№8507), який передбачав уведення "безальтернативної технології виготовлення документів".
У Мінюсті заявляли, що закон підсилив би монополію концерну ЄДАПС.
Підпис президента під нинішнім законом "означатиме повну передачу з рук держави в приватні руки виробництва документів суворої звітності, зміцнення монополії ЄДАПСу і втрату для бюджету майже 1 млрд грн.", пише ZN.ua.