Міністр запевняє, що зловживати референдумом не вдасться. Для звільнення Тимошенко теж
Побоювання, що закон про референдум буде використовуватися зі зловживаннями, не мають під собою істотного підґрунтя.
Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович в ефірі "Шустер Live".
Він висловив переконання, що на референдум можна виносити питання, які ніколи не отримають підтримки у Верховній Раді.
"Чи бажають люди, щоб у нас було не 450, а 300 народних депутатів, і щоб зрештою закінчити цю епопею з недоторканістю, яка використовується, як інструмент виборчих кампаній підняття свого рейтингу, і ніколи до не доходило, я сумніваюсь, що може колись дійти до голосування в парламенті", - уточнив міністр.
"Я думаю, що якраз ці позиції можна на референдумі вирішувати і дуже легко можу спрогнозувати результат такого референдуму", - додав Лавринович.
"Звичайно, що можна говорити, які референдуми варто проводити, а які не варто, я думаю, що побоювання, що будуть якісь зловживання цим, вони також не мають під собою такого істотного підґрунтя, оскільки бажання поспекулювати на цьому підіграти температуру в суспільстві, воно буде зупинено якраз тими нормами, які передбачають, що неможливо виносити на референдум питання, якщо воно суперечить чинним законам України і не пропонує внесення змін до них, чи скасування якихось законів", - запевнив він.
При цьому міністр зазначив, що для вирішення питань на регіональному рівні Верховна Рада повинна прийняти закон про проведення місцевих референдумів.
"Я вважаю, що вони потрібні і буду докладати зусиль, щоб в Україні з'явився закон, який зробив би можливим проведення цих референдумів", - сказав Лавринович.
Як відомо, опозиція вже заявила, що має намір винести на референдум питання про звільнення засудженої екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
"Закон про всеукраїнський референдум передбачає можливість ініціювання громадянами внесення змін до законів, в тому числі, до Кримінального кодексу. Такий референдум є можливим… Проте для тих, хто відбуває покарання - це окреме зовсім питання, і воно не може бути вирішено голосуванням за зміну однієї якоїсь статті", - прокоментував таку ініціативу Лавринович.
Українська правда