СОТ не розуміє, як Азаров зможе компенсувати їхні поступки
30 країн-членів Світової організації торгівлі і Європейський союз закликають Україну відкликати заявку про перегляд своїх тарифних зобов'язань.
Про це йдеться в повідомленні СОТ, яке цитують "Українські новини".
Країни, що зробили цю спільну заяву, зазначають, що заявка України охоплює дуже велику кількість позицій (371 позиція), і це виходить за рамки, передбачені Генеральною угодою з тарифів і торгівлі (ГАТТ).
Заявники підкреслили, що їм неясно якою мірою Україна зможе компенсувати їм ці поступки і відзначили брак прозорості з боку України в цьому питанні.
Україна у відповідь на цю заяву зазначила, що дана заявка була подана у встановленому порядку, і даний крок не повинен розглядатися як протекціоністський.
У повідомленні підкреслюється, що Україна сподівається, що переговори щодо перегляду тарифних зобов'язань будуть продовжені і вірить у здатність СОТ врахувати інтереси своїх членів.
Дану спільну заяву зробили делегації Австралії, Бразилії, Канади, Чилі, Колумбії, Хорватії, Гватемали, Ісландії, Японії, Кореї, Ліхтенштейну, Малайзії, Мексики, Нової Зеландії, Норвегії, Оману, Парагваю, Сінгапуру, Швейцарії, Туреччини, США, Гонконгу, Китаю та Європейського Союзу.
Потім його підтримали Єгипет, Уругвай, Сальвадор, Ізраїль, Домініканська республіка, Перу і Пакистан.
Як відомо, у листопаді прем'єр Микола Азаров повідомив, що Україна веде переговори про перегляд умов, на яких вона приєдналася до Всесвітньої торгової організації.
Україна вступила до СОТ 16 травня 2008 року, ставши 152-м членом організації.
У квітні міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко прогнозував подачу Україною до липня заявки на перегляд тарифних зобов'язань перед СОТ.
Ще в жовтні 2011 року Мінекономіки створило робочу групу з підготовки заявки на перегляд тарифних зобов'язань України перед СОТ.