Україна опинилась серед 4 країн Європи, які відступають від свободи слова
Білорусь, Угорщина, Туреччина та Україна показують небезпечні приклади відступу від свободи ЗМІ у Європі.
Про це заявив Міжнародний Інститут Преси і включив ці країни у "Європейський список особливої уваги" ("Europe Watch List"), передає Телекритика.
Список країн, що викликають занепокоєння через відступи від принципів свободи слова, формується на підставі звітів від експертів інституту та його партнера - Медіаорганізації Південно-східної Європи (SEEMO).
МІП вважає, що саме Білорусь, Угорщина, Туреччина та Україна показують символічні елементи зростаючої загрози свободі медіа в Європі.
У Білорусі нещодавні президентські та парламентські вибори, за заявами західних спостерігачів, були проведені у атмосфері погроз журналістам.
Багато журналістів зазнали нападів через висвітлення протестів, що відбулися у грудні 2010 після перевиборів президента Олександра Лукашенка на четвертий термін.
Журналісти регулярно стикалися з насильством і переслідуванням через критику уряду та висвітлення таких тем, як вибух на станції метро у Мінську у 2011 році.
В Україні зафіксовано аналогічні порушення свободи ЗМІ на шляху до парламентських виборів 28 жовтня 2012.
Занепокоєння викликав розгляд парламентом пропозиції про повернення кримінальної відповідальності за наклеп. І хоча такі плани були відкладені минулого місяця, але спостерігачі побоюються, що все може повернутися після виборів.
У Туреччині кількість журналістів, що потрапили у в'язницю, виросла до 76, що робить цю країну провідним тюремником журналістів у всьому світі. Більшість з них ув'язнені за безпідставними звинуваченнями у пропаганді терористичних організацій.
В Угорщині закони про ЗМІ, прийняті у 2010 році, залишаються в силі, надаючи обмежувальні вимоги до змісту журналістських матеріалів.
Продовжує зростати побоювання, що й інші країни колишнього Східного блоку будуть наслідувати приклад Угорщини у розгляді власного медіа законодавства.