У Пшонки переконують, що більшість скарг на підкуп не підтвердилися
Генпрокуратура заявляє, що більшість скарг про підкуп виборців на парламентських виборах не підтверджуються.
Як повідомляє прес-служба ГПУ, із 94 звернень щодо перешкоджання волевиявленню громадян після перевірок інформація підтвердилася у 5 випадках.
"За весь час виборчої кампанії з чергових виборів народних депутатів станом на 31.10.2012 органами прокуратури розглянуто 94 звернення, які стосувалися перешкоджання громадянам здійсненню виборчого права, зокрема і шляхом підкупу виборців", - сказано в повідомленні.
"Із цих 94 звернень за результатами перевірок інформація підтвердилася у 5 випадках. За усіма ними порушено 5 кримінальних справ (АР Крим, Чернівецька область – по одній кримінальній справі та три – у Луганській області, дві з них пізніше були об’єднані в одне провадження)", - заявляє ГПУ.
При цьому, зазначає відомство, у трьох кримінальних справах (АР Крим, Луганська область) досудове слідство було завершено у стислі терміни.
"Кримінальні справи з обвинувальними висновками вже направлені до суду для розгляду по суті", - інформує Генпрокуратура.
"На даний час завершується перевірка ще 18 заяв та повідомлень цієї категорії. За їх результатами буде прийнято рішення згідно з законом", - зазначає відомство.
"Решта звернень за результатами виїзду на місце правоохоронців, перевірок та відбирання свідчень - не підтвердилися", - стверджує ГПУ.
Крім того, до органів прокуратури від ЦВК надійшло на підставі 5 постанов 16 звернень про підкуп виборців.
"За результатами перевірки у 12 випадках доводи не підтвердилися. Ще 4 звернення перевіряються", - інформує ГПУ.
Генпрокуратура наголошує, що перевірки "були проведені незважаючи на те, що в окремих скаргах не було наведено жодних даних щодо місця та учасників подій".
ГПУ зазначає, що загалом участь у передвиборній кампанії брали 5,2 тис. кандидатів у депутати, майже 10 тис. їхніх довірених осіб та уповноважених представників партій і більше 220 тис. офіційних спостерігачів контролювали роботу майже 34 тисяч виборчих комісій.