Захист "мисливця" на Путіна не встиг поскаржитися до Євросуду
Захист екстрадованого в РФ підозрюваного в підготовці теракту проти президента РФ Володимира Путіна Іллі П'янзіна мав намір оскаржити законність його екстрадиції в Європейському суді з прав людини.
Як розповів "Інтерфакс-Україна" адвокат Дмитро Тодоров, який представляв інтереси П'янзіна, готував звернення до ЄСПЛ ще один адвокат, але правоохоронці встигли екстрадувати П'янзіна до того, як звернення було направлено до ЄСПЛ.
"Правоохоронні органи врахували ситуацію щодо Осмаєва і екстрадували П'янзіна максимально швидко, щоб він не мав шансів залишитися в Україні", - сказав Тодоров.
Крім того, він висловив думку, що ні прокуратура, ні суд не навели достатніх мотивів для екстрадиції його колишнього підзахисного. А аргументи захисту, по суті, були проігноровані.
В якості аргументу захист заявляла те, що запит на екстрадицію повинен містити інформацію про обставини скоєних особою злочинів, проте в зверненні Генпрокуратури РФ були тільки описи статей, за якими звинувачується П'янзін в РФ.
Також, адвокат вважає, що видача П'янзіна РФ суперечить ч.1 ст.7 Конвенції "Про видачу правопорушників" від 1975 р., тому що він видається Росії у зв'язку з обставинами, що мали місце на території України.
Захист в ході оскарження рішення Генпрокуратури України про екстрадицію П'янзіна в Малиновському районному суді Одеси, а також в Апеляційному суді Одеської області наводив і інші аргументи, але всі їх суди вважали недостатніми для скасування екстрадиції.
Згідно з документами, які передав у розпорядження агентства "Інтерфакс-Україна" Тодоров, екстрадиційний арешт П'янзіна був проведений 23 серпня.
Заперечуючи проти екстрадиційного арешту Тодоров звернувся до Малиновського суду Одеси із заявою, що, відповідно до ч.7 ст.463 КПК України, екстрадиційний арешт може бути застосований лише до вирішення питання про видачу особи (екстрадицію).