Україна відмовила Осмаєву в наданні притулку - дружина
Україна відмовилася надати притулок підозрюваному в організації замаху на президента РФ Володимира Путіна Адаму Осмаєву.
Про це повідомила цивільна дружина Осмаєва Аміна Окуєва, інформує "Інтерфакс-Україна".
За її словами, Осмаєв справді попросив притулок в Україні, однак Державна міграційна служба відмовилася навіть прийняти до розгляду цю справу.
"Хоча причини, які вказувалися в документах, більш ніж вагомі", - зазначила вона.
Це рішення, за словами Окуєвої, було оскаржене в Апеляційному суді, який найближчим часом повинен розглянути це питання.
За словами цивільної дружини фігуранта скандальної справи, паралельно Осмаєв буде просити статус політичного біженця в Грузії чи Фінляндії.
"Ми вже передали документи грузинським чиновникам і просимо надати саме політичний притулок. Документи зараз перебувають на розгляді грузинською стороною", - розповіла Окуєва.
Водночас, вона не виключила, що якщо Грузія відповість відмовою, то прохання про статус біженця буде спрямоване фінській владі.
Раніше в представництві Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні розповіли, що Осмаєв попросив притулку в Україні.
Україна за рекомендацією Європейського суду з прав людини призупинила процедуру екстрадиції Осмаєва, який підозрюється в організації замаху на чинного президента РФ Володимира Путіна.
4 лютого в Одесі в ході спецоперації були затримані ймовірні злочинці, які перебували в міжнародному розшуку. Ці особи підозрюються в скоєнні вибуху в Одесі 4 січня 2012 року.
Спершу справа була порушена за ст. 263 КК України ("незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами чи вибуховими речовинами").
П’янзін, який отримав при інциденті травми, був затриманий і почав співпрацювати зі слідством. Він повідомив, що лідером їхнього угрупування був Осмаєв (того затримали в Одесі в лютому).
У лютому в СБУ підтвердили, що російські й українські спецслужби запобігли планам групи Осмаєва вчинити замах на Путіна після президентських виборів у РФ.
У березні 2011 року у відношенні затриманих порушили справу за ст. 258-3 КК України ("створення терористичної організації") і ст. 14, ст. 258 КК України ("підготовка теракту").
Генпрокуратура України після затримання підозрюваних отримала запит від Генпрокуратури РФ про видачу підозрюваних.
Апеляційний суд Одеської області 14 серпня ухвалив екстрадіювати Осмаєва в Росію, але після рекомендацій Європейського суду процедура була призупинена.