Експерт: Знімати даішників на відео можна
Зйомка роботи співробітників ДАІ при відсутності ознак оперативно-розшукової діяльності не є порушенням.
Залучення до відповідальності за зйомку за ст.185 КпАП є досить проблематичним.
Про це заявляє юрист, який спеціалізується у сфері правового забезпечення дорожнього руху Вадим Володарський, пише ЛігаБізнесІнформ.
"Перш за все, потрібно знати, що відповідальність за цією статтею може наставати лише в тому випадку, якщо сама вимога або розпорядження співробітника міліції було законним", - заявив він.
"Наскільки законним воно може бути в такій ситуації? По-перше, як уже говорилося під час обговорення даної проблеми, посадова особа - не той суб'єкт, щодо якого можна говорити про порушення недоторканності приватного життя", - сказав Володарський.
Він повідомляє, що на роботі життя у нього не приватне.
І саме на такій позиції стоїть Конституційний Суд України у своєму рішенні від 20.01.2012.
Більше того в рішенні щодо використання в якості доказів аудіо-і відеозаписів та фото спеціально зазначено, що не всі відомості можуть охоронятися законом.
За словах Володарського, відеозапис дій співробітника ДАІ при виконанні посадових обов'язків не порушує його прав.
"Також встановлено, що приватна зйомка може служити доказом у кримінальній справі, так само як і зйомка камерами відеоспостереження. Якби такі зйомки були незаконними спочатку - вони б були неприпустимим доказом", - наводить приклад юрист.
Таким чином, зйомка (в тому числі, і роботи ДАІ) при відсутності ознак оперативно-розшукової діяльності не є порушенням.
У разі вчинення працівником ДАІ правопорушення відеозапис може використовуватися як доказ.
Проведення приватної відеозйомки само по собі не є незаконним. Крім цього, прямої заборони на неї також немає в законі.
Як відомо, раніше у ДАІ офіційно заявили, що всі громадяни, які знімають роботу інспекторів ДАІ, можуть бути покарані у вигляді 15 діб адміністративного арешту.