Тігіпко: Правосуддя перетворили на бізнес, без хабарів чиновникам нецікаво
Віце-прем'єр Сергій Тігіпко вважає, що з проблемою корупції в Україні "терапія не допоможе", потрібні кардинальні зміни.
Таку думку він висловив в інтерв'ю газеті "Комсомольська правда в Україні".
"Треба змінювати судову систему, вона має гарантувати верховенство права… Треба атакувати адміністративний тиск на бізнес. Це для інвестора найстрашніше: він ніколи не може спрогнозувати, скільки в нього піде на хабарі. Закордонні інвестори з цим просто не вміють працювати", - зазначив Тігіпко.
Він відзначив корупцію в судах і контролюючих організаціях.
"Судді перетворили правосуддя на бізнес. Перевіряючі теж не перевіряють, а шукають проблеми, щоб забрати бізнес або отримати хабар", - сказав Тігіпко.
"Ці проблеми ми бачимо, консультуємося і з закордонними колегами, і самі думаємо. Тут уже ясно: терапія не допоможе, потрібно хірургічне втручання. А скальпель – річ небезпечна, потрібно мати дуже чітке уявлення про те, що робиш і в якій послідовності", - зазначив віце-прем'єр.
Він вважає, що за корупцію "відповідають політики".
"Я прийшов у Міністерство соцполітики й виявив чотири корупційні схеми. Дві вже вдалося зламати, над рештою двома продовжую битися й зараз", - похвалився Тігіпко.
"Цього року ми придбаємо інвалідні коляски майже на 700 мільйонів гривень. Раніше ці закупівлі проводилися на корупційних засадах - для участі в тендері заносилися конверти", - розповів він.
"Друга корупційна лазівка – це путівки для чорнобильців. 382 мільйони закладено цього року на їхнє фінансування. До ухвалення відповідного закону для того, щоб потрапити в тендер, лікувальні установи платили гроші. Зараз це змінили. Ми перейшли на ваучерну систему. Інвалід сам вибирає собі коляску й лікувальний заклад", - повідомив чиновник.
Дві інші проблеми, за його словами, виявилися складнішими.
"Ми виділяємо кошти на автомобілі для інвалідів і на харчування дітей із Чорнобильської зони. Але з цих коштів до інвалідів і дітей реально надходять лише 50%. Я пропонував прямо ці гроші доплачувати всім, хто потребує автомобіля, до пенсії. Але громадським організаціям інвалідів це не сподобалося", - сказав Тігіпко.
"Так само з дітьми із Чорнобильської зони – я пропонував, щоб виділені гроші отримували їхні батьки. Але громадські організації й це розкритикували. Але нічого, ці проблеми ми теж знімемо", - пообіцяв він.
"І ще одне: без корупції деяким чиновникам стає нецікаво працювати, вони самі йдуть. І правильно роблять. Бо якщо бачать вектор нашої роботи, то розуміють, що й до них скоро доберемося", - додав Тігіпко.