Генпрокуратура запевняє, що Freedom House необ'єктивна
Висновки Freedom House в частині обвинувачення України у виборчому правосудді і переслідуванні представників опозиції є упередженими і необ'єктивними.
Про це заявив начальник Головного управління нагляду за дотриманням законодавства при виконанні судових рішень у кримінальних справах та інших примусових заходів Генпрокуратури Вадим Горан, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Представники Freedom House зустрічалися з керівництвом Генпрокуратури, спілкувалися особисто з генпрокурором. Вони без перебільшення отримали вичерпну інформацію по тих кримінальних справах, якими цікавилися", - сказав він.
За його словами, після зустрічі ніяких питань, на які керівництво відомства не відповіло, не залишилося.
"Тому шановні представники Freedom House переконалися в тому, що висунуті по відношенню до Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка звинувачення мають винятково кримінальний характер", - уточнив Горан.
"Відповідно, їхні висновки в частині обвинувачення України у виборчому правосудді і нібито переслідуванні представників опозиції, як мінімум, є упередженими і необ'єктивними", - сказав представник ГПУ.
Він зазначив, що представники Freedom House з якоїсь причини вирішили не враховувати об'єктивну інформацію в своєму звіті.
"Таке враження, що у своєму звіті аналітики Freedom House чомусь вирішили не враховувати об'єктивну інформацію про реформування кримінальної юстиції в Україні, про результати боротьби з корупцією, про порушення кримінальних справ проти чиновників нинішнього уряду, зокрема проти Галицького, Волги, Рудя та інших", - сказав прокурор.
Горан також підкреслив, що органи прокуратури значно активізували розслідування кримінальних справ щодо корупційних злочинів.
"В цілому по Україні згідно зі статистичними даними тільки за минулий і поточний роки порушено понад 3 тисячі кримінальних справ, притягнуто до відповідальності понад 3500 корупціонерів", - уточнив він.
Як повідомлялося, в представленому в четвер звіті Freedom House про ситуацію в Україні містяться рекомендації українській владі припинити вибіркове переслідування і помилувати ув'язнених лідерів опозиції.
"Влада повинна припинити виборчі переслідування, здійснити безумовне помилування ув'язнених політичних лідерів і дозволити всім лідерам опозиції, включаючи тих, хто зараз знаходиться під арештом, взяти участь у парламентських виборах", - сказано у звіті організації.