Януковича просять поквапитися з відеокамерами на виборах
Комітет виборців України закликає президента Віктора Януковича визначитися із законом щодо відеофіксації перебігу голосування на парламентських виборах.
Про це сказав на прес-конференції у п’ятницю голова КВУ Олександр Черненко, передає УНІАН.
Він зазначив, що відповідний закон досі не підписано президентом.
Як відомо, Верховна Рада 4 липня внесла зміни до держбюджету на 2012 рік щодо виділення коштів на оснащення виборчих дільниць системами відеоспостереження.
За словами Черненка, потрібно дуже багато часу, щоб забезпечити виконання цього закону, а саме: закупити і встановити відеокамери на виборчих дільницях.
"Фахівці кажуть, що якщо закон ще тиждень не буде підписаний і не набуде чинності, то є велика небезпека, що ці камери просто не встигнуть встановити за той час, що залишився до виборів", - додав він.
КВУ вважає, що цей закон не потрібен Україні і було б краще, щоб гроші, які передбачається витратити на закупівлю відеокамер, були витрачені на нормальну організацію виборчого процесу.
"Ми закликаємо президента або підписати якомога швидше цей закон, або заветувати його", - сказав він.
КВУ також занепокоєний, що в закон про вибори народних депутатів не були внесені зміни, які б виправили недоліки.
За словами Черненка, хоча сьогодні закон в цілому і дозволяє провести вибори у відповідності до демократичних стандартів, він все ж таки містить низку прогалин, які ЦВК доведеться вирішувати в робочому порядку своїми постановами. Експерт зазначив, що такі рішення ЦВК дуже легко можна буде оскаржити в суді.
КВУ також відзначає, що більшість політичних сил досі не оприлюднили і не надали для загального громадського обговорення партійні списки, а це означає, що кулуарні домовленості за місця в списках ідуть до останнього моменту.
КВУ також закликає політичні сили проводити праймеріз у відповідності до західних стандартів, щоб це не стало черговою агітаційною технологією.
Черненко також відзначає наявність замовних матеріалів у ЗМІ. "В деяких місцевих ЗМІ від 30 до 50% матеріалів ми оцінюємо як матеріали, які є замовними. Вони подаються під виглядом новин і аналітики, а насправді це є іміджеві матеріали певних кандидатів", - сказав він.
Крім того, КВУ занепокоєний фактами адміністративного втручання у виборчий процес.
Непокоять Комітет виборців і факти тиску на ЗМІ, перевірок ЗМІ, зокрема ситуація з каналом ТВі.
Черненко відзначає, що підкуп виборців здійснюється на всій території України як партіями, так і кандидатами. "Поки що ми говоримо про непрямий підкуп, це продуктові пайки, певні послуги, зокрема транспортні та медичні", - сказав він.