Євродепутати розуміють, навіщо затягується касація Тимошенко
Голова делегації Європпарламенту по зв’язках з Україною Павел Коваль вважає патовою ситуацію із розглядом Вищим спецсудом скарги на вирок екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко у газовій справі.
Таку думку Коваль висловив в коментарі УНІАН у Польщі.
Він назвав очевидним затягування справи.
"Політичні інтерпретації можуть бути різні: представники влади можуть мати свої, а опозиції - свої, але поки лікарі не дозволяють Тимошенко особисто брати участь у засіданні, це сприймається як те, що до того часу суддя не буде розглядати справу", - сказав депутат.
Коваль висловив сподівання, що вийти із патової ситуації допоможуть представники Європарламенту – колишній президент Польщі Александр Кваснєвський та колишній президент Європарламенту Патрік Кокс.
Іній депутат Європарламенту, віце-президент ЄНП Яцек Сарюш-Вольські розцінює дії суду як бажання затягнути час.
"Це – гра з часом з боку влади напередодні жовтневих виборів. Водночас, ця гра ні до чого не призведе", - сказав депутат.
Сарюш-Вольські зазначив, що якщо українська влада все ще прагне європейської перспективи для країни, вона має звільнити як Тимошенко, так і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
"А також декриміналізувати те, в чому обвинувачується Тимошенко і за що в Європі ніхто б і не думав карати", - додав депутат.
Депутат Європарламенту Міхаель Галер (група народних партій, Німеччина) вважає, що рішення суду свідчить про бажання влади унеможливити її участь у майбутніх парламентських виборах.
"Таким чином я бачу дві мети: неучасть у виборах і відсутність юридичної можливості подавати скаргу до Європейського суду з прав людини", - підкреслив депутат.