У Женеві вирішили створити перехідний уряд Сирії
Сирії необхідний перехідний уряд за участю обох сторін - нинішньої влади і опозиції.
До такої угоди прийшли учасники женевської конференції з питань врегулювання сирійського конфлікту в суботу, передає Бі-Бі-Сі.
Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що президент Башар Асад не може залишатися при владі.
Початковий план створення перехідного уряду, запропонований спецпредставником ООН і Ліги арабських держав (ЛАГ) Кофі Аннаном, містив пункт, згідно з яким в цьому уряді не повинно було бути осіб, "чия присутність і участь дискредитувала б нову владу і поставила б під загрозу стабільність і примирення".
Проте Росія і Китай виступили проти цього пункту, угледівши в ньому заочну відмову Башару Асаду в участі в процесі формування.
Виступаючи після закінчення конференції, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров підкреслив, що "узгоджений підсумковий документ по Сирії не вимагає нікого виключати з переговорів".
Він також сказав, що в документі прописано зобов'язання всіх сторін-учасниць конференції використовувати весь свій вплив для недопущення подальшої мілітаризації конфлікту.
Ще одним важливим пунктом прийнятого документа є подальша робота в Сирії місії ООН і ряду гуманітарних організацій, "Червоного хреста", наприклад.
Учасники конференції запевнили, що спостерігачі ООН відновлять роботу в Сирії, як тільки це буде можливо, але точних термінів не назвали.
Учасники зустрічі, які відтепер будуть працювати в режимі постійної робочої групи, представлять план врегулювання наступного тижня в Каїрі.
ООН, США, Росія і Китай переконані в тому, що результат по врегулюванню ситуації в Сирії має бути досягнутий до кінця року.
В Женевській конференції щодо Сирії взяли участь дипломати з західних країн, Росії, Китаю, Туреччини та арабських держав.
Конференція була скликана за ініціативою Кофі Аннана, коли кровопролиття в Сирії досягло нового витка.
Тим часом сам Асад заявив, що не прийме ніякого плану по врегулюванню кризи, який буде нав'язаний з-за кордону.