Партія регіонів "не гратиме у гру опозиції" щодо недоторканності
Депутати планують вийти на остаточне голосування щодо закону про скасування недоторканності у вересні.
Про це заявив голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов на брифінгу в кулуарах Верховної Ради у вівторок, повідомляє прес-служба ПР.
Коментуючи наявність двох законопроектів з цього питання, він зазначив: "Нас намагаються ввести в оману".
"У нас є законопроект, який може вже бути проголосований до виборів і може позбавити депутатської недоторканності депутатський корпус. Як на мене, ми повинні проголосувати за даний законопроект", - заявив Єфремов.
За його словами, депутати від опозиції, у тому числі в профільному комітеті, роблять усе можливе для того, щоб цей законопроект не потрапив у сесійну залу.
"Якщо ми 5 липня проголосуємо по нашому законопроекту, який уже більше двох років у роботі, то в нас є можливість восени, у вересні, остаточно поставити крапку в даному питанні", - заявив Єфремов.
"Нам же пропонується (опозицією) іти по другому варіанту: знову вноситься законопроект, який змішує недоторканність президента, депутатську недоторканність, недоторканність суддів, і запускається по великому колу, заздалегідь передбачаючи результат, який дасть Конституційний Суд", - сказав "регіонал".
За словами Єфремова, фракція Партії регіонів ще обговорить дане питання й не дозволить втягнути себе у "гру, яку їй нав'язують".
"Ми в цю гру грати не будемо. Ми наполягатимемо, щоб був ухвалений наш законопроект щодо позбавлення депутатської недоторканності, і це буде чесно стосовно наших виборців", - додав він.
Раніше голова Верховної Ради Володимир Литвин висловив думку, що закон про скасування депутатської недоторканності треба ухвалювати після парламентських виборів 2012 року.
Згідно з базою законопроектів на сайті парламенту, у Верховній Раді з кінця 2007 року було зареєстровано 17 законопроектів, які стосуються недоторканності, більшість із них спрямовані на її обмеження чи скасування для певних посадових осіб.
Зараз більшість у ВР пропонує обмежити недоторканість народних депутатів, а опозиція вимагає скасувати недоторканність депутатів, президента та суддів.
При цьому й ті, й інші побоюються, що зняття недоторканності з депутатів загрожує їм кримінальним переслідуванням у майбутньому.