Міліція шукає нападників на співорганізаторів гей-параду
Київська міліція шукає тих, хто напав на співорганізаторів гей-параду в Києві, так само як шукала би підозрюваних у злочині проти будь-якої особи.
Про це заявив речник Міністерства внутрішніх справ Володимир Поліщук Радіо "Свобода".
Водночас, він зазначив, що організатори зірваної ходи запізно повідомили владі про свої наміри, чим ускладнили проведення заходів із забезпечення громадського порядку.
"Треба мати на увазі, що до моменту проведення гей-параду вони тримали це у таємниці. Аж на останній день Київській міській адміністрації вони повідомили про наміри провести цю акцію. Але у зв’язку з тим, що людину побили, усі необхідні слідчі дії зараз проводить Дніпровське райуправління міліції", - сказав Поліщук.
Один із двох побитих представників секс-меншини, президент ВГО "Гей-форум України" Святослав Шеремет пояснив, що організатори ходи не надто поширювали інформацію щодо місця проведення заходу саме тому, що не хотіли наразитися на агресію.
За його словами, напад не був несподіванкою.
"Колеги, які приїхали до нас з інших країн, попереджали про найрізноманітніші сценарії насильства. Нам розповідали, як треба себе поводити, які пози приймати, у разі чого, як протистояти й таке інше. Тобто, це все у мене в голові було, і під час скоєння цього нападу я себе впіймав на думці, що це для мене, мабуть, очікувано", - розповів Шеремет.
А президент Європейської асоціації українців Олексій Толкачов вважає, що побиття організаторів гей-параду в Києві не є типовою реакцією толерантного українського суспільства на представників секс-меншин.
"Ми у Києві стали свідками якоїсь дикої, агресивної реакції. Вона мені здається неадекватною, вона мені здається такою, яка була абсолютно штучно спровокована, щоб саме і викликати критику з боку Заходу", - сказав він.
"Захід мав би розібратися і сприймати таку реакцію, скоріше, як зумисну провокацію для того, щоб саме представити Україну у поганому світлі", - вважає Толкачов.
Як відомо, 20 травня у Києві був скасований гей-парад заради безпеки його учасників. Організатори оперативно вирішили скасувати ходу через те, що до місця збору прибули націоналісти і представники організацій релігійного спрямування. Там також чергували 10 автобусів з правоохоронцями.
Того ж дня поблизу місця, де мала розпочатися хода, група невідомих побила двох співорганізаторів заходу.
Після цього США закликали українську владу відреагувати на насильство та захистити права геїв на свободу зібрань.
Крім того, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон висловила свою солідарність із жертвами й закликала українську владу провести розслідування та покарати правопорушників.