Податком на розкіш обкладатимуть сараї

Вівторок, 3 квітня 2012, 08:55

У Мінфіні вирішили вводити 20% податок на розкіш не на коштовності, хутра й дорогі годинники, а на площу нерухомості й обсяг двигуна автомобіля.

Такі положення містяться у проекті змін до податкового кодексу щодо введення податку на розкіш, розроблений під керівництвом міністра фінансів Юрія Колобова, пише Комерсант-Україна.

Документ має замінити проект, запропонований у листопаді віце-прем'єром Сергієм Тігіпком. За словами джерела видання в уряді, у понеділок цей документ уже був винесений на розгляд членів Кабміну.

Проти нього, розповів співрозмовник, виступили Тігіпко й міністр економіки Петро Порошенко.

Насамперед у Мінфіні вирішили переглянути базу оподатковування - з житлової на загальну площу.

При цьому буде змінений перелік нерухомості, з якої не потрібно платити податок: наприклад, якщо на присадибній ділянці поруч із будинком є об'єкти нежитлової нерухомості, призначені для утримування свійських тварин або зберігання садового інвентарю.

Але ця норма працюватиме, тільки якщо будинок є постійним місцем проживання громадянина.

"Люди не реєструються на своїх дачах, тому один цей пункт призведе до введення податку для сараїв і тимчасових споруд. У той час як господарські будови на територіях елітних садиб, такі як стайні, приміщення для охорони, тенісні корти, більярдні, сауни, приватні зоопарки, не будуть обкладатися податком", - зазначили у службі віце-прем'єра. 

У Мінфіні вважають розкішшю квартири загальною площею понад 120 кв. м і будинки від 250 кв. м (Тігіпко пропонував 200 кв. м і 400 кв. м відповідно).

Ці ж пороги встановлені й для щорічного стягнення податку на нерухомість. Фактично це означає введення подвійного оподатковування.

Податок на нерухомість, як житлову, так і нежитлову, буде розрахований як 1-2,7% мінімальної зарплати за 1 кв. м, а податок на розкіш буде стягуватися з житлової нерухомості в розмірі 0,5% "від оцінної вартості житла" за винятком видатків на її оцінку.

Податок на розкіш платитиме власник житлової нерухомості незалежно від кількості мешканців у квартирі чи будинку, а також їхнього соціального статусу.

Податок на розкіш буде стягуватися з літаків, суден і вертольотів - 1% вартості, але не буде поширюватися на коштовності, хутра, дорогі мобільні телефони, годинники й зброю. 

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: