Соціолог каже, що владі вигідно, щоб українці були сліпими

П'ятниця, 23 березня 2012, 10:43

Заступник директора Інституту соціології НАН України Євген Головаха каже, що його коллеги досі ходять на допити в СБУ.

Про це він заявив в інтерв'ю "Україні молодій".

"Офіційно заявили, що порушено кримінальну справу за розкрадання грошей. Але я знаю, що вчена рада, яку в повному складі викликали на допити, робила все за регламентом. Я певен, що мої колеги працюють професійно, з усією відповідальністю. До того ж вчена рада не має жодного відношення до організаційних, фінансових нюансів", - заявив Головаха.

Він не виключає, що таким чином соціологів дискредитують перед виборами.

"Соціологія — простий інструмент віддзеркалення й аналізу стану справ у суспільстві. А владі вигідно, щоб суспільство було незрячим, щоб воно не бачило себе таким, яким воно є. Адже незрячих людей легше вести в яму", - зазначив Головаха.

Він не виключив, що українці можуть вийти на акції протесту в разі фальсифікації виборів, але зауважив, що серед українців переважає емоційна апатія, байдужість.

"Це ще й наслідок розчарування Помаранчевою революцією. Але в психіатрії є такий термін, як "депресивний раптус": коли депресивна людина перебуває спершу в апатичному стані, а потім стає буйною. Таке меланхолійне шаленство", - зауважив соціолог.

"Я дуже сподіваюся, що в українців не буде раптусу. А буде нормальна емоційна складова громадського життя — і образа, і невдоволення, але й надія і віра в те, що все зміниться", - додав Головаха.

"Люди живуть своїм життям, і не тільки політика їх цікавить. Більшість, до речі, хвилює, люблять їх чи ні близькі люди. Так, дійсно, є високий рівень незадоволеності життям, і є можливість його зменшити. Але останніми роками цей рівень лишається приблизно однаковим", сказав він.

Говорячи про наступні парламентські вибори, Головаха припустив, що опозиція за партійними списками точно набере більше голосів, а на "мажоритарці" більш вірогідна перемога провладних кандидатів.

"Ну от вийдуть два великі опозиціонери на одному окрузі з одним представником чинної влади, обоє разом наберуть більшість голосів, а поодинці програють. Крім того, треба грамотно опонувати владі. А це не завжди в опозиціонерів виходить. І головний чинник: вони спершу переможуть, а потім продадуться. Як це було в 1998 році, коли на виборах до ВР нібито спершу перемогла опозиція", - нагадав соціолог.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: