За рік українці стали менше тяжіти до Росії і Білорусі
Більшість українців схиляється до союзу з Росією та Білорусією, ніж з Європою.
Такі дані соціологічного опитування наводить КМІС.
В Україні в цілому більше тих, хто вважає, що українцям краще було б жити у союзі з Росією і Білоруссю - 44%, ніж тих хто вважає, що краще було б у Європейському союзі - 29%.
У разі проведення референдуму щодо вступу України до ЄС більше українців готові проголосувати "за", ніж "проти". Кількість прихильників такого союзу - 40%, проти 33%.
Прихильники вступу до Євросоюзу переважають у Західному і Центральному регіонах, а противники вступу – у Південному і Східному.
У разі проведення референдуму щодо вступу України до союзу з Росією та Білоруссю за вступ готові проголосувати більше половини українців – 55%, "проти" - лише 27%.
Прихильники традиційно переважають у Східному, Південному і Центральному регіонах, а противники - у Західному регіоні.
У лютому 2010 року за вступ до ЄС висловились 43,5%, проти – 26,2%, а за союз з Білорусією та Росією висловилися 67,5, проти – 16,6.
З твердженням, що "головне завдання зовнішньої політики України – створити можливості для вступу в ЄС", погоджуються 39% українців, не погоджуються – 30%.
Водночас, із твердженням, що "майбутнє України – в союзі з Росією та Білоруссю", погоджуються 48%, не погоджуються – 26%.
Опитування проводилося 10-19 лютого 2012 року. Було опитано 2029 респондентів в усіх областях України.
Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%.
Як відомо, на початку січня 12012 року розпочалася "сирна війна" з Росією, а також з осені Україна ніяк не може домовитись з Росією про зниження ціни на газ.
У понеділок президент Віктор Янукович відвідував саміт ЄврАзЕС, однак зазначив, що Україна залишається спостерігачем в організації і поки не планувала цей статус змінювати.
Між тим у неділю було опубліковано інше опитування КМІС, проведене 11—20 лютого, згідно з яким 47% респондентів висловилися за підвищення статусу російської мови.
В той же день з'явилося інтерв'ю Януковича, у якому той пообіцяв на законодавчому рівні вирішити питання російської мови.
Українська правда