Янукович хоче від митниці на 7 мільярдів більше
Президент Віктор Янукович дав старт кампанії з наведення порядку в митній політиці, а річний план Держмитниці зі збирання податків збільшено на 7 мільярдів гривень.
Про це ZN.UA повідомив високопоставлений співробітник митниці.
Як раніше повідомляло видання, основною проблемою імпортно-експортної політики в Україні була фактична тінізація цілих сегментів імпорту так званими модними фірмами.
Привілейовані брокерські контори, що працювали в тісному контакті з Держмитницею, СБУ та кримінальними угрупованнями, накрутили ціни на "розмитнення" до позахмарних висот.
Обов’язкові послуги посередника при поставці товарів широкого вжитку і господарських товарів становили до 60% від суми оформлення вантажу.
За словами високопоставленого працівника митниці, нині ситуація змінюється радикально: "Скомандувано аж згори — закрити всі "офіси" "модних фірм".
"Якщо місяць тому за контейнер китайського ширвжитку довелося б заплатити 25 тисяч доларів офіційних платежів до бюджету, а 30 тисяч доларів — перерахувати на рахунки призначеного тобі посередника, то тепер завдання конкретне — платежі мають іти тільки в бюджет. І жодних прокладок та посередників", - розповів співрозмовник видання.
"Отже, починаючи з березня, офіційні платежі з контейнера ширвжитку становитимуть 55 тисяч доларів. І ця ставка зростатиме. Можна очікувати, що вже в червні митниця доведе збори з контейнера у бюджет до 80 тисяч доларів", - припустив він.
Крім того, за словами працівника митниці, "припинено тотальний "шмон" та здирництво з боку СБУ".
"Митникам сказали: хлопці, ось ваша зарплата офіційна, ось вам доплати на таку-то скромну суму. Але ваш бізнес на затримці контейнера, на вивантаженні-завантаженні вже не пройде. Якщо хтось наважиться гальмувати контейнер, щодо якого зроблено легальні платежі, — вилетить із роботи", — відзначило джерело.
За словами митника, вже зараз у чергу на звільнення поставлено багато начальників середньої ланки митниці.
"Керівництво митниці поставило завдання впровадити до кінця року пілотний проект електронного документообігу з цифровим підписом, завдяки якому більшості суб’єктів ЗЕД взагалі не доведеться контактувати з чиновниками — оформлення документів відбуватиметься через Інтернет. Тобто саму ймовірність корупційних контактів буде зведено до нуля", — пояснило джерело.
За його словами, збільшення плану зі зборів до бюджету на 7 мільярдів для митниці, за умови дотримання нових правил гри, жодної проблеми не становитиме: "Якщо буде скасовано пільги, митниця зможе дати не менше 10 мільярдів за рік. Саме під ці завдання Калетніку дали Митний кодекс, який він форсував у парламенті".