"Газпром" наполягає, що Україна бере забагато газу
Україна отримує газу більше, ніж передбачено за контрактом.
Про це заявив заступник глави "Газпрому" Олександр Медведєв в інтерв`ю телеканалу "Росія 24", передає УНІАН.
"Досить дивно було чути, коли було тепло в січні - Україна говорила: ми будемо купувати тільки 27 мільярдів кубометрів газу. Хотіли більш ніж в 2,5 рази скоротити закупівлі. При цьому чітко визначені контрактні обсяги, які можуть змінюватися тільки за взаємною домовленістю сторін", - зазначив він.
"Як тільки похолодало, Україна раптом відразу згадала, що є можливість запрошувати і 50 мільярдів кубометрів газу. І сказали - давайте-но ми в холодні дні попрацюємо по цьому обсягу", - додав чиновник.
При цьому Медведєв підкреслив, що ніяких доповнень не було підписано, що стосуються обсягів відбору для України.
"Доповнення поки не було підписано і ми пішли назустріч нашим українським колегам і дали їм ті обсяги, що перевищують обсяг, який чітко за контрактом. Якщо немає нового доповнення, ми повинні працювати по минулому року. А минулий рік не дозволяє їм брати стільки, скільки ми їм запропонували, не кажучи вже про те, скільки вони беруть зараз", - сказав він.
"У нас минулий рік, на жаль, закінчився безрезультатно, по переговорах, які ми вели щодо розширення нашої співпраці. Слава Богу, що підписаний у 2009 році контракт дозволяє не турбуватися про продовження поставок. Ризику для транзиту або поставок немає", - додав чиновник.
При цьому Медведєв зазначив, що на робочому рівні диспетчери працюють дуже чітко.
"Ризики в таку погоду є серйозні, якщо тиск буде знижуватися. Ризику дестабілізації системи немає. Газ йде, тиск підтримується для того, щоб система працювала", - сказав він.
Як відомо, 4 лютого Національна акціонерна компанія "Нафтогаз Україна" заявила, що максимально збільшила відбір природного газу з власних підземних газосховищ, при цьому скоротивши обсяги його відбору з газотранспортної системи України.
В компанії зазначали, що такий режим роботи буде сприяти збільшенню обсягів поставок російського газу через територію Україну для європейських споживачів, а також дозволить забезпечити потреби українців в цьому енергоносії.