Учасників "Податкового майдану" судять за псування плитки
У п'ятницю Шевченківський районний суд Києва почав розгляд справи проти активістів "підприємницького Майдану".
Всього по цій справі проходять семеро осіб, повідомляє "Комерсант-Україна". Їх обвинувачують у псуванні плитки на Майдані Незалежності, а також перекриванні руху на вулиці Хрещатик. Перше засідання у справі почалося з читання обвинувального вироку.
Зокрема, мова йде про члена УНА-УНСО Віталія Грузинова, члена громадської організації "Спільна справа" Олега Охтирського, представника партії "Народна самооборона" Романа Федчука, безпартійних активістів Ігоря Гаркавенка, Олександра Мандича та Олександра Заплаткіна, а також голову громадської організації "Коаліція учасників помаранчевої революції "(КУПР) Сергія Мельниченка.
Як зазначає видання, підозрюваним загрожує позбавлення волі строком до трьох років.
На думку слідства, під час "Податкового майдану", вбивши в гранітне покриття 132 металевих куточка, обвинувачені "завдали територіальній громаді Києва та дорожньо-експлуатаційному управлінню Шевченківського району матеріальну шкоду в розмірі 212 292 грн".
Дії активістів потрапляють під статтю 194 КК ("умисне пошкодження майна"; передбачає покарання до трьох років позбавлення волі). Крім цього, щодо Мельниченка порушено кримінальну справу за ст. 293 КК ("організація групових дій, що призвели до порушення роботи транспорту"; передбачає позбавлення волі строком до півроку) за те, що нібито саме він віддавав команду мітингувальникам перекривати проїжджу частину Хрещатика на другий день акції протесту.
Водночас сам Мельниченко вважає подібні звинувачення тиском на опозицію.
"У нашій невинності може переконатися кожен, хто з'їздить на Майдан і побачить, що плитка там абсолютно не пошкоджена", - зауважив Мельниченко.
Він пояснив, що з рештою фігурантів справи познайомився вже під час проведення акцій протесту, коли намети були вже встановлені.
У п'ятницю читання обвинувального висновку завершилося. Наступне засідання відбудеться 8 лютого.