Росія і Китай заблокували резолюцію ООН по Сирії
Росія і Китай наклали вето на резолюцію ООН про ситуацію в Сирії.
Як повідомляє Бі-Бі-Сі, резолюція ООН, яка закликала Сирію до "політичного переходу до демократії і політичного плюралізму", була підтримана 13 країнами Радбезу ООН.
Сирійська національна рада, що об'єднує сирійську опозицію, закликала Москву і Пекін змінити своє рішення.
"СНР покладає провину на уряди обох країн (Росія та Китай) за ескалацію вбивств та геноциду, і вважає їх безвідповідальний крок ліцензією сирійському режиму здійснювати безкарні вбивства", - йдеться в заяві СНР.
Тим часом російський МЗС заявив, що Росія має намір домагатися стабілізації обстановки в Сирії через демократичні перетворення.
Провину за зрив резолюції ООН по Сирії російські дипломати при цьому покладають на партнерів по Раді Безпеки ООН, через відсутність у них "політичної волі".
Вето з боку Росії і Китаю викликало негативну реакцію і у західних дипломатів.
Так, американський представник в ООН Сюзан Райс заявила, що тепер "руки Росії і Китаю будуть в крові", а міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг сказав, що Росія і Китай зробили "велику помилку".
У лівійській столиці Тріполі в неділю біля російського посольства пройшла акція протесту у зв'язку з позицією Росії по сирійській резолюції, в ході якої присутні скандували антиросійські гасла.
Як повідомляє МЗС РФ, демонстранти забралися на дах посольства, спустили російський прапор і пошкодили кілька камер спостереження. Разом з тим, наголошується в повідомленні МЗС, істотного збитку нанесено не було, і ніхто з працівників дипмісії не постраждав.
Китайське державне агентство новин Сіньхуа, коментуючи ситуацію, повідомило, що обидві країни (Росія та Китай) впевнені в необхідності додаткового часу і терпіння для вирішення кризи.
Подвійне вето направлене на подальший пошук мирного вирішення сирійського кризи, а також запобігти можливим надмірним і ризикованим заходам, йдеться в коментарі Сіньхуа.
Акції протесту проти президента Башара Ассада тривають в Сирії близько року. Згідно з даними опозиції, за цей час в країні було вбито більше 7 тисяч чоловік.