Єврокомісія: Росія скоротила поставки газу, мовляв, їй самій треба

П'ятниця, 3 лютого 2012, 15:16

Представник Єврокомісії Марлене Хольцнер офіційно підтвердила, що Росія скоротила поставки газу в Європу.

Газ недоотримали Польща, Австрія, Угорщина, Болгарія, Румунія, Греція, Італія, сказала вона на брифінгу в Брюсселі у п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За даними на четвер, Австрія недоотримала 30% газу, Італія – 24%, Польща – 8%.

За твердженням Хольцнер, російська сторона не надала достатньої інформації, яка пояснює цю кризу.

Єврокомісія підтримує контакт із російським представництвом у Брюсселі.

Усе, що поки відомо з російської сторони, це те, що в Росії цього року дуже холодна зима, і їй самій потрібно газу більше, ніж зазвичай, повідомила представник Єврокомісії.

Разом із тим вона зазначила, що в Євросоюзі це поки не розглядається як надзвичайна ситуація. Усі країни ЄС можуть купити газ в інших держав-членів Євросоюзу або скористатися газом, накопиченим у сховищах.

"Можу також повідомити, що заходи, які ми здійснили після газової кризи 2009 року, працюють дуже добре", - сказала Хольцнер.

Вона навела приклад Польщі, яка купує газ у Німеччини. Але оскільки немає газопроводу, здатного забезпечити країну достатньою кількістю газу в кордонах Євросоюзу, поляки відбирають частину транзитного російського газу, призначеного для Німеччини, і оплачують його як газ, поставлений німцями.

Це, за словами Хольцнер, передбачено "другим енергетичним пакетом".

Крім того, внутрішня інфраструктура ЄС – газопроводи, що пов'язують держави-члени, – постачає газ із Західної Європи у Східну. Є нові потужності сховищ (у Словаччині й Чехії), посилені при фінансуванні Єврокомісії компресорні потужності газорозподільної станції Баумгартен в Австрії.

Діє також уведений після 2009 року регламент, який зобов'язує кожну державу-члена ЄС мати запас газу не менше ніж на 30 днів.

Як пояснила Хольцнер, на даний момент немає причин запускати кризовий механізм, тому що для нього необхідні дві умови: значне збільшення споживання й відмова ринкових механізмів, тобто, коли підприємства більше не в змозі забезпечити поставки.

Кризовий механізм працює за триступеневою процедурою, починаючи з підприємства, і тільки на третьому етапі підключається Євросоюз.

Хольцнер повідомила також, що Єврокомісія створила у п'ятницю робочу групу, яка буде займатися координацією інформації про поставки російського газу в Європу. Ця група буде щодня збирати й обробляти інформацію від усіх учасників процесу поставок і споживання газу й постачати нею ЗМІ, громадськість і учасників ринку.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: