Іноземні журналісти поскаржилися, що їм ускладнили роботу в Україні
Представники іноземних ЗМІ скаржаться на те, що нові правила отримання акредитації та віз для журналістів відчутно ускладнили їм роботу в Україні.
Про це йдеться в листі представників іноземних ЗМІ в Україні, який вони надіслали 27 лютого, повідомила прес-секретар президента Дарія Чепак, яка очолює міжвідомчу групу з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.
Представники іноземних медіа скаржаться, що тепер для отримання візи необхідно здійснювати затратні фінансово та тривалі за часом поїздки додому, а потім, повертаючись в Україну, проходити тривалий процес реєстрації.
"У результаті кількість журналістів, які живуть тут і пишуть про Україну, може скоротитися", - говориться в листі.
Журналісти просять підтримки міжвідомчої робочої групи при президенті України у забезпеченні їм можливості працювати в Україні без перешкод.
Чепак повідомила, що зараз формується порядок денний засідання міжвідомчої робочої групи, яке відбудеться 15 березня.
"Ми запрошуємо міжнародних журналістів, а також представників МЗС, і пропонуємо учасникам "Відкритої розмови" напрацювати спільні рекомендації для вирішення ситуації", - сказала вона.
9 травня 2011 року набули чинності зміни до закону України "Про інформацію", за якими представники іноземних ЗМІ не потребують акредитації прес-служби МЗС для роботи в Україні. Це мало прирівняти у правах іноземних та вітчизняних журналістів.
Однак у іноземних журналістів виникли труднощі через відсутність посвідчення, яке підтверджує їх легальне перебування в Україні, а також через значний перелік документів, необхідних для отримання посвідки на тимчасове проживання, та складність їх оформлення і подачі, констатує прес-служба президента.