У Канаді обурилися, що МОЗ недооцінило їхніх лікарів
Конгрес українців Канади обурений інформацією МОЗ України щодо низького кваліфікаційного рівня канадських лікарів, які брали участь у обстеженні Юлії Тимошенко.
"Перше, що вражає, це висока заполітизованість діяльності міністерства, заяви якого є швидше політичними, що суперечать як етичним, фаховим, так і правовим міжнародним нормам, та мають дуже мале відношення до медицини та до захисту здоров’я пацієнтів", - йдеться у заяві, поширеній Конгресом українців Канади.
Конгрес наголошує, що пропагандистські заяви щодо низької кваліфікації лікарів не відповідають дійсності, повідомляє сайт Тимошенко.
"Візьмемо для прикладу "акушера-гінеколога", як згадується про неї в звіті міністерства. Це є доктор Христина Держко. Вона є професор Торонтського Університету (найкращі університети та медичні навчальні заклади України, на жаль, і близько не наближаються до його рівня)", - йдеться в заяві.
Конгрес українців Канади зазначає, що Держко є автором понад 70 наукових праць в області гінекології, акушерства та ендокринології, багато років є постійним урядовим консультантом при Міністерстві охорони здоров’я Канади, членом багатьох міжнародних медичних та освітніх організацій, відома як висококваліфікований викладач і практикуючий лікар.
Держко має багато нагород, серед яких премія Колін Волф за досягнення у області ракової медицини у гінекології, в 2004 році визнана найкращим викладачем медицини в міжнародній IMG Program. В 1994 році професор Христина Держко була запрошена до Києва для навчання українських фахівців.
"Аналогічна ситуація і з іншими членами лікарської комісії, кожен з яких є висококваліфікованим спеціалістом в багатьох галузях медицини, що було розглянуто та затверджено Міністерством охорони здоров’я в Канаді", - наголошує Конгрес українців Канади.
В організації також здивовані заявами представників влади України щодо вільного володіння канадськими лікарями українською мовою.
"Потрібно пригадати, що у Канаді мешкають понад мільйон українців, та українська ідентичність та мова користуються повагою, і деякі депутати канадського парламенту, прем’єри провінцій, члени різного рівня урядів, а також багато професіоналів та членів загальної українсько-канадської громади добре зберегли і знають українську мову, мабуть краще, ніж деякі представники української влади", - заявляє Конгрес.
Там також нагадують, що канадські лікарі погодилися на обстеження Тимошенко за її безпосереднім зверненням.
"Спроби політизації цього процесу створюють зайві бар’єри у проведенні цієї гуманітарної місії, яка була запланована ще на листопад 2011 року. Одночасно хочемо подякувати всім, хто допоміг у роботі медичної комісії і сподіваємось на проведення успішного лікування на основі висновків комісії та продовження її роботи у випадку необхідності", - йдеться у заяві Конгресу українців Канади.