Вирок сину "регіонала", який убив людину, пом’якшили через хворобу
Головною пом’якшувальною обставиною для суду у справі Сергія Демішкана, сина голови "Укравтодору" і члена Партії регіонів Володимира Демішкана, стала його хвороба.
Як пише "Дело", Сергій Демішкан надав довідку з Інституту гематології й трансфузіології АМН України, де йому поставили діагноз: мієломна хвороба, солітарна форма "плазмоцитома".
Київське міське бюро судово-медичної експертизи дало висновок, що такі хвороби є підставою для звільнення засуджених від подальшого відбування покарання.
"Перераховані захворювання належать до таких, які становлять загрозу для життя без надання кваліфікованої медичної допомоги в умовах спеціалізованої медичної установи, за умови розвитку загрозливих життю явищ можуть закінчуватися смертю", - сказано в рішенні Баришівського суду.
Наприкінці минулого року Баришівський суд Київської області засудив Сергія Демішкана до умовного покарання за організацію викрадення й убивство бізнесмена – 62-річного Василя Кривозуба, директора авіакомпанії "Крунк".
Злочин був скоєний у листопаді 2007 року. У ході слідства було встановлено, що Сергій Демішкан діяв разом зі своїм кумом Сергієм Левченком і спільним знайомим Олександром Курдіним, мешканцем Донецької області.
Слідство дійшло висновку, що підсудні ретельно готувалися до викрадення бізнесмена. Вони тривалий час стежили за його робочим графіком і приготували декілька машин, щоб вивезти на заздалегідь підготовлене місце.
Однак коли бізнесмена заштовхували в машину, перехожі звернули увагу на крики й повідомили в міліцію.
За матеріалами справи, бізнесмена відвезли на дачу, розташовану біля Баришівки (Київська область). При спробі втечі Кривозуба задушили. Його тіло вивезли у Вишгородський район і скинули в Київське море, прив'язавши до батареї.
У ході слідства й на суді Демішкан повністю визнав свою провину, а також указував, що злочин був скоєний у стані алкогольного сп'яніння.
Суд, на відміну від слідства, дійшов висновку, що вбивство скоєне випадково.
Викрадачі збиралися силою змусити бізнесмена віддати ним наявні в нього літаки Ан-26.