Патріарх Кирило закликав Медведєва з Путіним прислухатися до опозиції
Глава РПЦ патріарх Кирило закликав російську владу прислухатися до людей, які протестують проти результатів виборів, і скорегувати політичний курс.
У різдвяному інтерв'ю для телеканалу "Росія" патріарх Кирило заявив, що несприйнятливість влади до вираження протестів - це погана ознака, "ознака нездатності влади до самонастройки", повідомляє Бі-Бі-Сі.
"Якщо щось відбувається, суспільство повинно мати право висловити своє невдоволення", - додав глава РПЦ.
Патріарх, однак, уникнув прямого втручання у конфлікт між владою і опозицією, підкресливши, що церква не може прийняти чиюсь сторону в оцінці результатів виборів, оскільки "парафіяни - і серед тих, хто був на площі, і серед тих, проти кого виступала площа".
"Слово церкви не може бути політизованим, воно не може бути незбалансованим в самому принциповому сенсі цього слова", - сказав Кирило.
У телевізійному інтерв'ю патріарх Кирило заявив, що для досягнення правди протестувальникам необхідно перш за все "бути правдивими самим з собою".
"Якщо ми творимо неправду в нашому особистому, сімейному житті, у сфері нашій професійній, чому так гаряче вимагаємо, щоб правда здійснювалася десь на макрорівні, а на мікрорівні її не повинно бути?" - зауважив патріарх.
Глава РПЦ вважає, що причина складності відносин суспільства і влади - в бюрократії.
За його словами, найбільше невдоволення в Росії викликає не вища влада в особі високопоставлених чиновників, а бюрократи нижчого рангу, які "кошмарять" просту людину.
Незадовго до виходу інтерв'ю в ефір патріарх Кирило привітав президента РФ Дмитра Медведєва з Різдвом під час їх зустрічі напередодні свята на урочистій службі, що відбулася в Храмі Христа Спасителя в Москві.
Як повідомлялося, в грудні в багатьох містах Росії пройшли масові акції протесту проти результатів голосування на виборах до Держдуми. Найбільші з них відбулися в Москві 10 і 24 грудня - на вулиці вийшли десятки тисяч людей.
Демонстранти вважають результати виборів сфальсифікованими і вимагають їх скасування, а також відставки глави Центрвиборчкому Володимира Чурова і проведення чесних і прозорих виборів президента, намічених на 4 березня.