Асамблея Януковичу потрібна для демонстрації діалогу - експерт
Початковим завданням Конституційної асамблеї при президенті Вікторі Януковичі було продемонструвати українцям і світові, що президент готовий до діалогу.
Про це заявив глава центру політичних досліджень Пента Володимир Фесенко, передає ЛІГАБізнесІнформ.
"Варто пам'ятати, що Конституційна асамблея з'явилася в кінці 2010 року. У той час з рейтингами Януковича ще все було в порядку. Так що я не вважаю, що створення асамблеї було пов'язано з бажанням так чи інакше продавити кандидатуру Януковича на другий президентський термін - або обирати президента в парламенті, або будь-які інші подібні ідеї", - зазначив він.
"Просто президенту, на тлі повернення повноважень Кучми, потрібно було показувати відкритий конституційний процес, демонструвати демократію", - підкреслив Фесенко.
За його словами, спеціально для цього була придумана Конституційна асамблея.
"Зрозуміло, існує ряд проблем з діючою Конституцією, які потрібно прибрати. Але на момент створення, я вважаю, основним завданням було продемонструвати всередині і зовні країни відкритість влади і готовність обговорювати питання", - додав політолог.
Говорячи про те, як асамблея може бути використана в подальшому, він зазначив, що деталі суспільство дізнається після парламентських виборів.
"До цього часу асамблея ні до чого конкретного не прийде. Все залежатиме від розстановки сил в наступному парламенті", - сказав він.
Як відомо, раніше президент затвердив концепцію Конституційної асамблеї.
Згідно з указом глави держави, асамблея буде створена в числі 100 громадян України - експертів, науковців, представників різних політичних партій і громадських організацій та інститутів.
Опозиційні партії-члени Комітету опору диктатурі відмовилися від участі в роботі органу.