У Азарова обіцяють журналістам зону
У Кабінеті міністрів не виключають створення спеціальної зони для вільного спілкування журналістів та урядовців.
Про це сказав прес-секретар прем'єра Віталій Лук’яненко, виступаючи на засіданні Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.
Перед цим представник в Україні міжнародної організації "Репортери без кордонів" Оксана Романюк оприлюднила прохання журналістів повернути у Кабінеті міністрів режим допуску до чиновників під час засідань уряду, який існував багато років.
Також журналісти просять не забирати мобільні телефони під час засідань уряду і завчасно повідомляти про брифінги, заплановані під час або після засідань Кабінету міністрів.
Лук’яненко зазначив, що мобільні телефони сьогодні не забирають. Виняток становить лише початок засідання Кабміну, коли журналісти заходять у залу засідань уряду, а під час засідання уряду користуватися мобільним зв’язком заборонено усім, у тому числі й урядовцям.
Також Лук’яненко пообіцяв при можливості завчасно інформувати про заплановані брифінги.
Щодо прохання відновити порядок допуску преси до членів Кабінету міністрів він зауважив, що сьогодні розглядається питання створення так званої "мікс-зони", де журналісти зможуть спілкуватися з урядовцями.
За словами прес-секретаря прем’єра, поки що в уряді немає однозначної відповіді на запитання, якою саме має бути ця зона, не надходили пропозиції і від журналістської спільноти.
"Я прошу шановне товариство, журналістів допомогти порадою, кваліфікованою думкою", - сказав він, зауваживши, що насамперед звертається до представників ЗМІ, які акредитовані і постійно працюють у Кабміні.
Ще на початку вересня перший віце-прем'єр Андрій Клюєв дав доручення забезпечити комфортні умови роботи журналістів під час засідань уряду і організувати доступ ЗМІ до міністрів.
Однак з того моменту нічого не змінилося. У жовтні охорона Кабміну обмежила представників ЗМІ, і не дозволила спілкуватись з урядовцями перед засіданням урдяу не зважаючи на існування такої практики раніше.