Мінфін пояснив, що пільговиків стільки, що платити їм усе не вийде
Українська держава не може виплатити всі соціальні пільги, передбачені законами, пільговикам, яких нараховується майже 18 мільйонів.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів, коментуючи рішення Конституційного Суду щодо виплат, зокрема, чорнобильцям та афганцям.
"На сьогодні в Україні майже 18 мільйонів громадян, яким передбачено пільги, а Україна займає перше місце в світі з надання пільг. Приміром, у нас налічується 380 категорій пільг", - інформує відомство.
"Держава не може одночасно виплатити всі соціальні пільги, передбачені законами, багато з яких залишилися у спадщину і є застарілими та популістськими. Межі платоспроможності держави, її бюджету та Пенсійного фонду, тим паче під час світової економічної кризи, є вкрай обмеженими", - заявляє Мінфін.
Міністерство зазначає, що практика європейських держав, яка підтверджена рішеннями конституційних судів, зокрема Литви, Польщі, Хорватії, Угорщини та інших "доводить, що соціальні виплати і гарантії мають ґрунтуватися на об'єктивній економічній ситуації" в державі.
"Прагнучи якнайкраще забезпечити соціальний захист громадян, держава враховує рівень та перспективи свого економічного розвитку. Адже, соціальне забезпечення невід’ємно пов'язане з економічним розвитком та добробутом держави і не може бути реалізованим без відповідного фінансового забезпечення", - пояснює Мінфін.
Тому рішення Конституційного Суду щодо права Кабінету міністрів установлювати розмір соцвиплат у відповідності до фінансових можливостей держави "відповідає світовій практиці, яка виходить з того, що не може бути зменшено прожитковий мінімум, а максимум залежить від об'єктивних можливостей держави", наголошує Мінфін.
Відомство запевняє, що Кабмін, встановлюючи розміри соцвиплат, буде керуватися виключно Конституцією та забезпечувати право кожного на достатній життєвий рівень.
Мінфін зазначає, що у листопаді 2011 року уряд видав постанову "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", якою з 1 січня 2012 року "значно збільшено порівняно з 2011 роком" розміри соцвиплат.
Зокрема, з 1 січня передбачено збільшення розміру додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, інвалідам I, II, III групи, з 30, 20, 15% до 50, 40, 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
"Отже, незалежно від розміру заробітку та інших обставин, жоден інвалід-ліквідатор не отримуватиме починаючи з січня 2012 року пенсії нижче: інваліди I групи – 2342,7 грн, II групи – 2096,1 грн, III групи – 1849,5 грн.", - заявляє Мінфін.
"Збільшуючи розміри пенсій, буде забезпечено справедливу диференціацію розмірів пенсій залежно від тривалості участі особи в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та отримуваного нею заробітку", - запевняє відомство.