Покарання за "кнопкодавство" не передбачено законом - ВР

Середа, 7 грудня 2011, 16:43

За недотримання вимоги особистого голосування депутатів Верховної Ради ніякої відповідальності не передбачено.

Про це йдеться у відповіді парламентського Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВР на заяву журналіста "Української правди" Мустафи Найєма про злочин.

У заяві автор надав відеодокази того, як народні обранці голосують за себе та своїх колег.

Зокрема, мова йшла про народного депутата Віктора Януковича-молодшого, який, перебуваючи на своєму місці у залі, проголосував за себе та за нардепів Антона Пригодського, Володимира Рибака і Михайла Мироненка.

Окрім того, Найєм звернув увагу на голосування картки Януковича-молодшого 5 квітня, у той час як сам депутат 5-6 квітня перебував у відпустці.

Також журналіст повідомив, що 19 жовтня система "Рада" зарахувала голос депутата Володимира Ар'єва, який, за його ж словами, у цей день знаходився у Вашингтоні (США).

У відповідь на повідомлення про порушення закону у комітеті зазначили, що ані регламент Верховної Ради, ані закон "Про статус народного депутата України" не передбачають можливості голосування одного парламентаря за іншого, а також передачі карток для голосування іншим особам.

Проте за порушення Конституції та низки законів, які регулюють порядок голосування народних депутатів на засіданні Верховної Ради, жодної відповідальності не передбачається.

 

 

Як відомо, журналіст Найєм звернувся із заявою про наведені злочини до Генеральної прокуратури, але там йому відповіли, що контрольні функції за дотриманням регламенту та парламентських процедур покладені на парламентський комітет з питань регламенту.

Водночас регламентний комітет на повідомлення зауважив, що ні Конституція, ні закони України не вповноважують комітет здійснювати контроль над діяльністю депутатів та давати їй оцінку.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: