У Кабміні розчаровані, що європейці мало допомагають із трубою
У Міністерстві енергетики й вугільної промисловості незадоволені європейськими партнерами щодо співпраці з енергетичних питань.
Так, заступник міністра енергетики й вугільної промисловості Володимир Макуха заявив газеті "Комерсант-Україна", що країни Євросоюзу не виконують дані Україні обіцянки, і це негативно позначається на інтересах країни.
"Приєднавшись до Енергетичного співтовариства в лютому поточного року, Київ розраховував не лише на те, що Євросоюз підтримає нас у питаннях гармонізації нашого енергетичного законодавства з європейським, але й на те, що країни ЄС посприяють у питанні енергобезпеки України, однак цього не сталося", - сказав Макуха.
Член комітету Верховної Ради з ПЕК Сергій Пашинський вважає, що ратифікація другого енергопакета з Євросоюзом була помилкою.
"Це було помилкове рішення, оскільки ми не отримали ніякої допомоги від країн Євросоюзу й, на жаль, упустили час для переговорів із Росією", - заявив він.
Як відомо, Росія побудувала обхідний газопровід Nord Stream, і обсяг транзиту газу через територію України наступного року може знизитися на 10 млрд кубометрів.
Зараз функції транзиту й поставок газу об'єднані в рамках "Нафтогазу". Москва раніше неодноразово давала зрозуміти, що у випадку створення консорціуму на базі української ГТС можуть бути знижені ціни на газ і отримані гарантії завантаження трубопроводу.
"Формально те, що "Газпром" одночасно буде постачати нам газ і увійде до складу засновників консорціуму, може бути сприйняте європейською стороною як порушення вимог другого енергопакета", - зазначає високопоставлене джерело в Міненерго.
Втім, на думку партнера юридичної компанії "Астерс" Олексія Дідковського, ці проблеми цілком можна вирішити. "Якщо засновником буде не сам "Газпром", а будь-яка його "дочка", цього буде достатньо", - вважає він.
На думку опитаних виданням українських експертів невдоволення європейськими партнерами може прискорити створення консорціуму з Росією.