"Регіонал": оцінки Венеціанської комісії спотворили

Вівторок, 20 грудня 2011, 18:53

Усі вислови щодо того, що Венеціанська комісія розкритикувала законопроект про засади державної мовної політики, є свідомим спотворенням фактів.

Про це заявив автор законопроекту, депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко, повідомляє Gazeta.ua.

"Дуже просто взяти і прочитати висновки цієї комісії. Тому що ці пересмикування з'являються, коли люди коментують зі слів технічних працівників. Це їхні проблеми", - прокоментував він.

Зокрема, раніше радник президента - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації адміністрації президента, член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук звинуватила Колесніченка у свідомому перекручуванні фактів щодо висновку Венеціанської комісії.

Колесніченко наголосив: "Ми маємо офіційні висновки. Щодо преамбули чи щодо зауважень, які стосуються попереднього закону про мови під редакцією Єфремова-Гриневецького-Симоненка, то це вже пряме і фальшиве пересмикування".

"Це показує, який політикум у нас в країні. Заради того, щоб знущатися над людьми, знищити права людини можна пересмикувати, можна вільно брехати", - обурився "регіонал".

Він наголосив, що варто просто відкрити сайт Венеціанської комісії, де вже вивішено це рішення Венеціанської комісії і стане зрозумілим, що Венеціанська комісія таки схвалила закон "Про засади державної мовної політики".

"Щодо преамбули, то вона мене не цікавить. Головне - це висновки. А висновки задовільні. Вони дозволяють приймати цей законопроект, як закон", - підкреслив Колесніченко.

Як відомо, що раніше на сайті Венеціанської комісії було оприлюднено висновок щодо законопроекту "Про засади державної мовної політики".

Зокрема, зазначається: "Венеціанська комісія з'ясувала, що проект є незбалансованим, оскільки його положення непропорційно посилюють позиції російської мови, за відсутності відповідних заходів, які б підтверджували роль української мови як державної, а також належним чином не забезпечують захист інших регіональних мов і мов меншин".

При цьому комісія зазначила, що в цілому представлений проект закону кращий, ніж попередній проект закону про мови в Україні.