Україна не хоче вводити енергетичні норми ЄС, які не подобаються Росії?
Україна хоче відмовитися від імплементації положень договору про європейське енергетичне співтовариство, проти яких виступає Росія.
Про це повідомив газеті "Комерсант-Україна" європейський дипломат, який брав участь у переговорах представників ЄС із українським президентом 19 грудня.
"Україна дала зрозуміти, що хотіла б відмовитися від імплементації третього енергопакету, невигідного Росії, який вимагає поділу виробників енергоносіїв і компаній, які займаються транзитом", - розповів він.
"Але дискусія з цього питання триває. Ми говоримо: якщо ви інтегруєтеся в європейський ринок, то рано чи пізно повинні прийняти всі наші правила", - додав цей дипломат.
"Втім, нас запевнили, що повної відмови від членства у співтоваристві не буде", - сказав учасник переговорів із боку Євросоюзу.
Раніше джерела говорили, що в ході газових переговорів Москва зажадала, щоб Київ вийшов із договору про європейське енергетичне співтовариство.
Президент України Віктор Янукович у понеділок уникнув прямої відповіді на запитання журналістів про можливість такого сценарію, але зазначив, що Київ поки незадоволений результатами свого вступу в цю організацію.
"Приєднуючись, ми прийняли умови, передбачені співтовариством. Але, на жаль, з боку співтовариства ці умови порушуються, і це відбувається не в інтересах України. Приклад – будівництво "Південного потоку" і підземних сховищ газу на території Сербії. Значення української ГТС девальвується", - сказав президент.