Італія може стати наступною Грецією
Італія може стати наступною країною єврозони, якій загрожує доля Греції.
У вівторок італійському прем'єру Сільвіо Берлусконі має бути ключове голосування по бюджету, передає ВВС.
Зазвичай подібне голосування є скоріше формальністю, але цього разу до нього прикута пильна увага - і через страхи із приводу боргової кризи, і через повідомлення про те, що деякі прихильники Берлусконі готові відвернутися від нього.
Побоювання із приводу поганого економічного становища Італії підсилилися після того, як у понеділок зранку різко зросла вартість нових кредитів для італійського уряду.
Аналітики побоюються, що Італія - третя за величиною економіка єврозони - може стати наступною жертвою боргової кризи.
Побоювання із приводу фінансового майбутнього Рима на певний час затьмарили навіть реакцію на кризу в Греції, де прем'єр Георгіос Папандреу погодився піти у відставку.
У вівторок має також відбутися зустріч міністрів фінансів всіх 27 країн Євросоюзу.
Півтора тижні тому європейські лідери домовилися про збільшення стабфонду з нинішніх 440 млрд євро до 1 трлн, щоб його можна було використовувати для рішення боргових проблем Італії й Іспанії.
Ринки все з більшим песимізмом оцінюють можливості Італії розплатитися по своїх боргах.
***
У той же час більшість голландців виступає за вихід із зони євро й повернення до національної валюти – гульденів, повідомляє Газета.ру з посиланням на Reuters.
Платники податків обурені тим, що в результаті їм доводиться платити за порятунок інших членів єврозони.
У травні 51% голландців виступали за повернення до національної валюти. За результатами останнього опитування показник виріс уже до 58%.
Нідерланди увійшли до єврозони майже 10 років тому - в 2002 році.