Щотижня в Україні зникає одне село
Щотижня одне село зникає з мапи України.
Про це заявив заступник міністра аграрної промисловості Микола Безуглий, повідомляє "Радіо Свобода".
Причиною цього, за словами фахівців, є міграція та демографічна криза. За останні 20 років сільське населення України зменшилося на 2,5 мільйони.
Станом на 2005 рік в Україні було 227 сіл, в яких ніхто не жив (актуальніших даних соціологи не мають).
Зростає кількість населених пунктів, в яких взагалі немає дітей та молоді. Наприклад, за даними 2005 року, в кожному п’ятому українському селі нема дітей до 6 років.
За словами Безуглого, уряд чекає позитивних результатів від земельної реформи, яка "направлена на збільшення доходів" селянина.
"Одним із заходів реформи буде підвищення нормативної оцінки землі на 70%. А орендна плата сплачується як відсоток (не менше 3%) від нормативної оцінки. Таким чином, орендна плата зросте приблизно вдвічі", – повідомив Безуглий, зазначивши, що її розмір за гектар з 316 гривень зросте до 600.
За словами демографа Ірини Прибуткової, середній сукупний дохід на одного члена родини по Україні складає тисячу гривень. У сільських жителів цей показник становить 766 гривень.
"В кожному другому українському селі немає жодного суб’єкту господарської діяльності. Тобто люди, які там мешкають, не мають, де працювати", - зазначила вона.