У Білорусі склали список сайтів, заборонених для чиновників
Влада Білорусі заборонила держчиновникам ходити на сайти інтернет-ресурсів, які висловлюють опозиційну думку.
У списку зазначані 25 інтернет-сайтів, у тому числі провідні опозиційні, повідомляє Комерсант.
Так, за словами засновника порталу TUT.by Юрія Зіссера, в "чорний список" потрапили провідні опозиційні сайти країни.
Серед них "Хартія'97", "Білоруський партизан", сайт правозахисного центру "Весна", електронний обмінник валют "Прокопович", а також інші ресурси, які, за версією офіційних структур, віднесені в одну групу з порнографічними й екстремістськими сайтами.
Всі ці ресурси заборонено відвідувати співробітникам держорганізацій зі свого робочого місця.
Офіційний Мінськ боротьбу проти неугодних інтернет-сайтів розпочав ще в 2009 році.
Тоді президент Олександр Лукашенко своїм указом створив окрему спецслужбу - Оперативно-аналітичний центр.
Представники центру, за даними білоруських опозиціонерів, поряд зі співробітниками Аналітичного центра при президенті, влаштовували DOS-атаки проти опозиційних ресурсів, а також займалися троллінгом (головним чином у форумах рунету) - у темах, присвячених Білорусії.
До речі, зараз саме ОАЦ визначив список заборонених сайтів і розіслав його керівникам державних структур.
Головний редактор незалежного білоруського ресурсу "Солідарність" Олександр Старикевич пояснив, що білоруські офіційні ЗМІ програють у конкуренції з опозиційними сайтами.
На думку пана Старикевича, саме тому чиновники намагаються використовувати адмінресурс, щоб заглушити поширення альтернативної точки зору.
Раніше в неділю міліція й КДБ Білорусі не дозволили зробити пробіжку спортивного громадського об'єднання "Тверезість - це легко".
До учасників пробіжки підійшли співробітники міліції, один з них був у формі. Пізніше підійшли ще двоє співробітників у формі. Вони сказали, що бігати не можна, у іншому випадку всі учасники будуть затримані за участь у несанкціонованому заході.