Рада розглядає не той виборчий закон, який показали Венеціанській комісії – КВУ

Вівторок, 25 жовтня 2011, 15:44

Парламентська більшість подала на розгляд Верховної Ради не той проект закону про вибори, щодо якого Венеціанська комісія оприлюднила висновок.

Про це заявив голова Всеукраїнської організації "Комітет виборців України" Олександр Черненко в ефірі "Радіо Свобода".

"Той законопроект, який внесли Олександр Єфремов й інші депутати як законопроект більшості, і той, який передали Венеціанській комісії, який писався у робочій групі, в чому і ми брали участь, – це не зовсім однакові законопроекти. В більшості, на 90% норм вони ідентичні. Але в ньому є кілька норм, які Венеціанська комісія не розглядала", – розповів він.

За його словами, ці норми стосуються реєстрації кандидатів та її скасування, участі громадських організацій як спостерігачів на виборах, а також порядку виготовлення бюлетенів.

"В законопроекті, написаному робочою групою, були жорсткі вимоги щодо пункту скасування реєстрації кандидата, щоб вони були лише у випадках, передбачених Конституцією", - зазначив Черненко.

Натомість у законопроекті, поданому більшістю, знову йдеться "про два попередження, які може отримати кандидат-мажоритарник, і про те, що після третього такого попередження вже є підстава для скасування його реєстрації виборчою комісією", сказав голова КВУ.

"Маємо таке собі мухлювання. Раніше йшлося про те, що цей технічний законопроект, підготовлений робочою групою, внесе на розгляд президент. В останній момент він відмовився від цього. Тепер йтиметься про те, що законопроект внесли народні депутати. Але не треба робити підміну понять, мовляв, це той законопроект, який писала робоча група", - заявив Черненко.

Як відомо, 13 жовтня Венеціанська комісія затвердила свій висновок щодо законопроекту про вибори народних депутатів України.

Незабаром після цього Верховна Рада включила до порядку денного поточної сесії 4 законопроекти про вибори народних депутатів: один від депутатів більшості, інші – від депутатів меншості.

Нині усі ці проекти перебувають на розгляді у профільному комітеті парламенту.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: