Нинішня опозиція при 3% бар'єрі стане парламентською більшістю
За 3%-го бар'єра на наступних парламентських виборах сумарний рейтинг опозиційних партій складе 225 голосів, що дозволить їм сформувати більшість.
Такі дані опубліковані в журналі "Кореспондент", журналісти якого на підставі даних опитування Центру Разумкова дослідили, як би виглядав парламент при трьох- і п'ятивідсотковому бар'єрі.
"Якби вибори проходили за пропорційною системою з 3%-м бар'єром, як зараз, ПР зі своїми 128 мандатами, навіть в союзі з "Сильною Україною" (може розраховувати на 37 місць у ВР) і комуністами (30 мандатів) отримує підтримку тільки 195 депутатів", - зазначають у статті.
При цьому, згідно з дослідженням, сумарний рейтинг партій "Батьківщина" (114 місць), "Фронту змін" (73 місця) і партії УДАР Віталія Кличка (взяла б 38 мандатів), складе 225 голосів – половину парламенту.
"До того ж у Раду, за даними соціологів, проходить ще "Свобода" Олега Тягнибока, яка може претендувати на 29 мандатів, яка, швидше за все, співпрацюватиме з опозицією", - пишуть журналісти.
Водночас за підвищення бар'єра до 5% і введення змішаної системи до парламенту за партсписками пройдуть лише три сили - ПР з результатом 15,4%, "Батьківщина" з підтримкою 13,7% і "Фронт змін", якому готові віддати голоси 8,8% українців.
"У результаті "регіонали" задовольнялися б 92 мандатами," Батьківщина "- 81, а" Фронт змін "- 52", - підрахував "Корреспондент".
Втім, щоб створити більшість, Тимошенко і Яценюку знадобилася б підтримка 93 депутатів-мажоритарників.
"Отримати її Тимошенко і Яценюк навряд чи зможуть. У мажоритарних округах більше шансів на успіх у кандидатів від ПР, а значить, саме представники політсили Януковича складуть основну масу таких нардепів", - резюмували автори.