Правозахисники вважають вирок Тимошенко безпідставним
Міжнародні правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch вважають вирок Юлії Тимошенко безпідставним і політично вмотивованим.
"Ми вважаємо, що переслідування Юлії Тимошенко є політично вмотивованим", - заявив "Інтерфаксу" у вівторок глава російського відділення Amnesty International Сергій Нікітін.
Він сказав, що Amnesty International стежила за судовим процесом проти Тимошенко і вивчала обвинувачення, висунуті проти українського екс-прем'єра.
"Ті злочини, в яких вона обвинувачується, не є міжнародно визнаними. Ми розглядаємо це як спробу ввести кримінальну відповідальність за якісь нормальні політичні рішення. Застосування 365 статті (Кримінального кодексу Україні) - все це, з нашої точки зору, є нелегітимним", - сказав Нікітін.
"Ми говорили під час її утримання під вартою, що утримання під вартою за цими звинуваченнями є довільним. Ми вважаємо, що це довільне затримання та ув'язнення, і що вона повинна бути звільнена", - заявив представник Amnesty International.
"У нас є занепокоєння з приводу цього вироку. У нас є відчуття вибірковості процесу проти Юлії Тимошенко", - заявила "Інтерфаксу" у вівторок глава московського відділення Human Rights Watch Анна Севортьян.
За словами Севортьян, правозахисники ставлять під сумнів докази того, що Тимошенко "особисто отримувала якісь преференції, і був мотив особистої вигоди".
В свою чергу заступник директора програми по Європі та Центральній Азії Amnesty International Джон Далхусен заявив, що "переслідування Юлії Тимошенко політично вмотивоване".
"Пред’явлені їй звинувачення не визнаються злочинами у всьому світі, це спроби криміналізувати рішення, які вона приймала під час своєї роботи", - зазначив він.
"Неправильні політичні рішення такого роду - якщо це було саме так - повинні бути покарані виборцями, а не через суди. Засудження її на підставі даних звинувачень незаконно, і вона має бути негайно звільнена", - додав правозахисник.
На думку Далхусена, "суд над Тимошенко висвітлює системні проблеми судової системи в Україні, і те, яким чином відбувався цей судовий процес, ставить під сумнів незалежність суду".
Українська правда