Ситуація в Україні вплине на підписання угоди про асоціацію - ЄС
Ситуація в Україні вплине на політичний процес при схваленні країнами ЄС угоди про асоціацію.
Про це заявила верховний представник Євросоюзу з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон в Люксембурзі на прес-конференції після засідання Ради закордонних справ Євросоюзу, передає УНІАН.
"Немає питань щодо технічної роботи. Але є політичний процес, який набуде чинності потім. І включатиме (схвалення угоди) Радою ЄС і Європарламентом. Хоч би що сталося в Україні - це буде взято до уваги, і цього політичного процесу не уникнути", - сказала Ештон.
Відповідаючи на питання про те, чи може декриміналізація статей, інкримінованих Юлії Тимошенко і ряду колишніх членів її уряду вплинути позитивно на схвалення і ратифікацію угоди про асоціацію, Ештон відзначила, що все залежатиме від того, яким чином це буде зроблено.
В цілому, за словами Ештон, міністри закордонних справ ЄС висловили стурбованість з приводу застосування в Україні виборчого правосуддя.
Разом з тим, міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервеллє назвав процес проти Юлії Тимошенко "тестом для правової держави".
"Якщо стане очевидно, що в цьому процесі більше політики, ніж правосуддя, ми не зможемо просто так перейти до порядку денного", - цитує міністра "Німецька хвиля".
Дискусія з українського питання у Люксембурзі тривала недовго, висловитися з цього приводу побажали 8 міністрів, розповів в інтерв'ю "Німецькій хвилі" речник міністра закордонних справ Люксембургу Роберт Штайнмец.
Після цього, за його словами, глави МЗС держав Євросоюзу домовилися внести у висновки цієї зустрічі запис про те, що подальша європейська перспектива України залежатиме від стану демократії в цій державі.
Таким чином міністри висловили свою позицію напередодні очікуваного судового рішення у справі Тимошенко, відзначив Штайнмец.
Водночас усі керівники зовнішньополітичних відомств країн-членів Євросоюзу підтримали ідею якнайшвидшого завершення переговорів з Україною щодо угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі.
За словами речника міністра закордонних справ Люксембургу, один з міністрів намагався переконати інших поставити узгодження угоди у залежність від майбутнього вироку Тимошенко. Однак більшість міністрів цю ідею не підтримали.
Крім цього, за словами Штайнмеца, значну увагу на зустрічі було приділено ідеї прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна про створення Євразійського союзу з країнами сусідами.
Міністри закордонних справ ЄС висловили сподівання, щоб Київ зробив вибір, у якому напрямку він надалі хоче рухатися.