Росія знайшла ще один спосіб примусити Україну до Митного союзу

Понеділок, 5 вересня 2011, 08:33

Росія приступила до реформування Митного союзу для того, щоб змусити Україну все ж таки пристати до цього об'єднання.

Про це газеті "Комерсант" розповіли джерела в МЗС РФ і Митному союзі (МС).

Як розповів високопоставлений російський дипломат, Росія, Білорусія й Казахстан розглядають проект угоди про технічне регулювання між МС і третіми країнами.

"Якщо третя країна прагне мати з МС просунуті відносини, значить, слід підписати угоду, у якім вона візьме на себе зобов'язання привести законодавство, у тому числі в сфері техрегулювання, у відповідність із правилами МС. У випадку з Україною й Молдавією, які прийняли європейські техрегламенти, це створить проблеми", - стверджує він.

"Українці хочуть переваг МС, особливо в тому, що стосується цін на енергоносії, але не хочуть брати на себе жодних зобов'язань", - заявив російський дипломат. 

Співрозмовник газети у структурах Митного союзу також пророкує проблеми Києву. За його словами, хоча прийняті членами організації техрегламенти здебільшого імпортовані з законодавства Казахстану, який перейняв їх у ЄС, у них багато відмінностей.

"Наші санітарні й фітосанітарні норми жорсткіші, ніж у ЄС. Тому ми говоримо українцям: хочете працювати з нами, беріть ці ж норми", - каже чиновник. 

Ще один важіль тиску на Україну – блокування Москвою створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) СНД, проект угоди про яку давно готовий, але не затверджений лідерами Співдружності.

"Українці прагнуть із двох сторін отримати переваги – і від ЄС, з яким створюють зону вільної торгівлі, і від СНД. Ми в цьому бачимо проблему. Коли Україна створить ЗВТ із Євросоюзом, українські товари будуть видавлені з її ринку європейськими й потечуть у РФ, а захисту від них у випадку появи аналогічної зони в СНД не буде", - каже дипломат.

"Офіційно ми продовжуємо переговори ( про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності). Але неофіційно гальмуємо. Для нас інтерес до неї втрачений, бо первинний Митний союз", - пояснює він. 

Реформа також торкнеться органів управління Митним союзом. У Росії підготовлено проект договору про комісію МС, якій планується передати частину національних повноважень як наднаціональному органу, розповіло дипломатичне джерело.

Структура комісії, за його словами, буде дворівневою: колегія з 10 людей із досвідом роботи в ранзі міністрів і наднаціональний орган із 3 людей, у який увійдуть віце-прем'єри трьох держав.

"Сподіваємося схвалити договір у жовтні на зустрічі прем'єрів країн МС у Петербурзі, а затвердити в грудні на зустрічі президентів "трійки", - сказав співрозмовник газети. 

Як пише "Комерсант", "саміт СНД у Душанбе продемонстрував, що для Москви ця структура більше не є ключовою, ставка робиться на Митний союз (МС) і Організацію Договору про колективну безпеку (ОДКБ)". На ОДКБ також чекають реформи.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
11:20
Рада Україна-НАТО скликає термінову зустріч через атаку РФ на Дніпро експериментальною ракетою
11:13
Для конкуренції з ChatGPT та Gemini: Apple працює над покращеною версією Siri
11:02
фотоМедики й посадовці ТЦК на Закарпатті організували схему ухилення від мобілізації
10:59
Країна велика, а нас мало – Пєсков заявив, що Росії потрібні мігранти 
10:52
Змінене прізвище та незакінчений виш у Парижі: ЗМІ дізналися, як живе "байстрючка Путіна"
10:51
інтерв'юАндрій Білецький: Треба терміново змінювати підхід до базової загальновійськової підготовки
10:46
Банки оновили курс валют на п’ятницю: скільки коштують долар та євро
10:45
Медведчук, Ані Лорак, Азаров: в ОП розповіли, яких перших 34 зрадників позбавлять держнагород
10:29
Neuralink отримала дозвіл на випробування мозкового імплантату у Канаді
10:24
Орбан не збирається виконувати ордер МКС на арешт прем’єра Ізраїлю
Усі новини...
Реклама: