Янукович розповів, що США зроблять в обмін на уран
США готові надати науково-дослідним інститутам України технології в обмін на реалізацію рішення щодо вивезення з території держави високозбагаченого урану.
Про це президент Віктор Янукович заявив в інтерв’ю журналістам у Нью-Йорку, повідомляє його прес-служба.
Він нагадав, що Україна підтримала ініціативу президента США у сфері ядерної безпеки та нерозповсюдження ядерних матеріалів.
Янукович зазначив, що Україна має високозбагачений уран, однак вітчизняні науковці не мають технологій, за допомогою яких вони могли б проводити свої дослідження.
Натомість відповідні технології мають США.
Президент окремо додав, що зберігання високозбагаченого урану несе певні загрози для країни, зокрема з точки зору зацікавленості у цьому матеріалі терористів.
За словами Януковича, перша розмова з американським колегою, що відбулася з цієї теми рік тому, власне стосувалася можливості синхронізувати дії України та США у цьому напрямку.
"Україна вивозить певну кількість високозбагачених ядерних матеріалів, а США постачають нам технології, які дозволять нашим науковцям продовжувати свої дослідження тільки вже на низькозбагаченому урані", - зауважив Янукович.
"Наші домовленості сьогодні поступово вирішуються, вони матеріалізуються. Сьогодні США вже готові почати виготовляти для нас це обладнання і поступово постачати його в наші науково-дослідні центри. Планується підписання певних документів, які дадуть гарантії з двох сторін, що ми це будемо робити", - сказав президент.
Він зазначив, що і США, і Україна прийняли всі необхідні рішення та пройшли певні процедури для своєї успішної співпраці.
"Учора під час зустрічі з президентом Обамою ми коротко обговорили це питання і домовилися, що вже отримаємо конкретний результат до Сеульського саміту у квітні 2012 року. Тобто це буде внесок України та США в цю дуже важливу справу", - наголосив Янукович.
Як відомо, раніше повідомлялося, що США можуть закрити очі на ситуацію з екс-прем'єром Юлією Тимошенко в обмін на виконання угоди по високозбагаченому урану.
Українська правда