Тимошенко закликає боротися з владою "вірусом", проти якого немає імунітету
Юлій Тимошенко заявляє, що зараз, через 11 років після вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, Україна втрачає свободу слова, за яку він боровся.
"Я не знаю, чи була б акція "Україна без Кучми" без Георгія Гонгадзе, чи була б Помаранчева революція. Може, й були б. Хоча й не так швидко, як відбулося", - зазначає вона у своїй заяві.
"Але справа не в цьому. Головне в тому, що суспільство не промовчало, не змирилося з цим жорстоким вбивством. Країна відгукнулася не на репресії, не на переслідування опозиції, не на численні випадки корупції та зловживань, а на вбивство Людини, яка насмілилася сказати Правду", - наголошує Тимошенко.
За словами Тимошенко, "Україна зробила рішучий крок до демократії, коли втратила носія свободи слова".
"Відтоді вся демократична боротьба в країні – це фактично боротьба за свободу слова. І перше досягнення Майдану – це не перемога Ющенка, а звільнення телеканалів від цензури", - стверджує екс-прем’єр.
"Сьогодні ми знову втрачаємо цю вистраждану свободу слова. Знову для того, щоб дізнатися правду, треба вимикати телевізор та йти на Інтернет-сторінку "Української правди".. Як одинадцять років тому. Знову "темники", інструкції, розпорядження…", - констатує вона.
Тимошенко зізналася, що їй як політику "не завжди подобається" те, що про неї пишуть.
"Іноді було і так, що на (журналістів) Мустафу Найєма чи Сергія Лещенка я була обурена більше, ніж Януковичем та Азаровим одночасно. Це емоції і нікуди від них не дітися. Але я чітко знаю, що країна, за яку я борюся і країна, яку я хочу бачити – це країна, де можна сміливо говорити всю правду і, головне, не боятися", - заявляє вона.
"Тому мені шкода, що ми так швидко забули, якою дорогою ціною отримали свободу слова. Бо втрата реальної незалежності починається не з падіння ВВП і не з інфляції. Ця втрата починається з першого "темника", з першої замовчуваної новини, з першої маніпуляції, з першого виконаного наказу "Мовчати!", - наголошує Тимошенко.
Вона закликала всіх: "Давайте не втрачати Свободу; давайте берегти її, як велику, справжню цінність; давайте не підлаштовувати її під будь-які інтереси або цілі; бо ніяка "стабільність" та "розвиток" не варті жодного втраченого вільного слова".
"Я хочу, щоб в цей день правдивого 16 вересня кожен журналіст, перш ніж вийти в ефір, перш ніж сісти за комп‘ютер, бодай на хвилину, згадав про Георгія, згадав про те, яке значення свобода слова має для всіх нас", - звернулася вона до громади.
За словами Тимошенко, якщо ми зможемо зберегти свободу слова, всі інші проблеми, пов‘язані з боротьбою проти диктатури, "розв‘яжуться досить швидко", бо "свобода слова – це той вірус, який вбиває нечесну владу, і вона не має імунітету проти нього".