Більшість українців навіть не чули про доступ до публічної інформації

Вівторок, 13 вересня 2011, 12:56

52% українців нічого не знають про те, що в Україні було ухвалено закон про доступ до публічної інформації.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного з 10 по 17 серпня Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова.

Ще 36,5% громадян "щось про це чули, але не знають напевно", і лише 11% знайомі з основними положеннями закону.

Як уточнила на прес-конференції у вівторок представник Демініціатив Ірина Бекешкіна, найменше знають про цей закон на півдні - 64%, і особливо в Криму - 88%.

Водночас, майже половина населення (48%) досить скептично ставиться до здатності закону про доступ до інформації зробити владу прозорою і менш корумпованою, - вони вважають, що цей документ нічого не змінить.

21% опитаних налаштовані більш оптимістично і вірять, що цей закон матиме певний позитивний вплив, хоч і не дуже суттєвий.

Крім того, згідно з результатами дослідження, лише незначна частина населення ­ – 13% – хоч колись надсилали запити до органів влади та інших державних організацій про надання якоїсь інформації.

І лише трохи більше третини (36,5%) тих, хто надсилав запити, отримали відповіді по суті, майже половина (45,5%) відповіді на свої запити отримали, але то були відписки, а 18% взагалі ніякої відповіді не отримали.

Головна причина, чому громадяни не надсилали запитів про надання інформації до органів влади – це те, що вони не відчували у цьому потреби (62%).

Проте 23% не надсилали запити тому, що й не сподівалися отримати потрібної відповіді.

Вже скористалися законом і надіслали до державних інстанцій запити про інформацію 3% населення (з них 1,4% вже отримали відповіді, решта ще чекає), ще 8% збираються це зробити.

Водночас 78% населення запитів не надсилали і не збираються.

У більшості тих, хто не збирається надсилати запити, просто немає такої потреби (56%), 13% не вірять, що їм нададуть потрібну інформацію, 3% не знають, як це зробити, а 23% взагалі не довіряють цій владі.

Причини небажання надсилати запити на інформацію істотно залежать від політичних уподобань громадян.

Виборці Партії регіонів найменше відчувають потребу у таких запитах (69%).

А для значної частини виборців істотним мотивом не надсилати запити до органів влади слугує те, що вони не відчувають довіру до цієї влади: серед виборців БЮТ ця причина є основною для 35%, "Свободи" - для 30%, Фронту Змін – для 26%.

У ході соціологічного дослідження було опитано 2007 респондентів у віці від 18 років у всіх областях України, Києві та Криму.

Опитування було проведено в 132 населених пунктах, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: