Довіреності не скасовували. Але їздити без них можна
Закон, що скасовує обов'язковий техогляд для легкових автомобілів, також передбачає виключення довіреності з переліку документів, що дають право на керування автомобілем, але не скасовує її.
Про це повідомив адвокат правової групи "Павленко і Побережнюк" Володимир Скуридін, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Із правової точки зору це означає, що відтепер водій, який керує не приналежним йому автомобілем, не повинен доводити довіреністю своє право на це, а саме на працівника ДАІ покладається відповідальність доказу протиправності дій водія, у тому числі перевірити, наприклад, чи не числиться даний автомобіль у викраденні", - сказав Скуридін.
Як пояснив адвокат, достатньою тепер буде наявність водійського посвідчення і реєстраційного документа на автомобіль, навіть якщо цей автомобіль зареєстрований на іншу особу.
У той же час, водії, що керували автомобілем "за довіреністю" можуть спокійно продовжувати робити це далі, відзначив юрист.
"Довіреність в даному випадку буде служити додатковим підтвердженням того, що власник автомобіля добровільно надав водієві право керування", - відзначив Скуридін.
"Крім цього, не потрібно забувати, що доручення може включати додаткові повноваження, не пов'язані з керуванням автомобілем, наприклад, його продажу, зняття з обліку тощо", - підкреслив експерт.
Як повідомлялося, прийнятий нещодавно парламентом закон передбачає скасування обов'язкового технічного огляду для легкових автомобілів, що не використовуються в комерційних цілях, а також усуває Державну автоінспекцію від проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів і передає ці повноваження суб'єктам господарювання.
Крім того, відповідно до документа водій зобов'язаний пред'являти для перевірки лише посвідчення водія і реєстраційний документ на транспортний засіб.
Закон набирає сили через 30 днів із дня його опублікування.