"Лівела" каже, що законно заробила мільярди, бо інвестувала 400 доларів
Компанія "Лівела" вважає законною свою діяльність з безподаткового ввезення нафтопродуктів в 2010 році.
Про це в ході засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної ради з розслідування обставин і наслідків діяльності на українському ринку нафтопродуктів "Лівели" повідомив адвокат компанії Назар Городецький, інформують "Українські новини".
За його словами, діяльність "Лівели", її материнської компанії "Тайстра" та пов'язаних з ними компаній здійснювалася в рамках правового поля, що неодноразово підтверджувалося в ході судових процесів.
"Я з командою юристів займався правовим супроводом діяльності "Тайстри" і ... ми прийшли до думки, що "Тайстра" на момент створення і в процесі своєї діяльності діяла в межах чинного законодавства і жодного порушення законодавства не було", - сказав він.
Городецький нагадав, що ввезення в 2010 році нафтопродуктів здійснювалося на підставі закону "Про іноземні інвестиції" від 1992 року і відповідного рішення Автозаводського районного суду Кременчука 19 січня 2004 року.
Він роз'яснив, що цим законом дозволялося підприємствам з іноземними інвестиціями вимагати застосування до нього того спеціального законодавства, в тому числі податкового, яке діяло на момент вкладення інвестицій.
"І далі цей закон давав можливість на вимогу іноземного інвестора не застосовувати те спеціальне законодавство і не сплачувати податки, які були введені після вкладення іноземної інвестиції", - сказав він.
Представник зазначив, що аналогічні державні гарантії щодо застосування законодавства поширювалися і на дочірні підприємства таких компаній - за умови, що материнській компанії належить не менше 51% доньки.
За словами Городецького, іноземна інвестиція в "Тайстра" була зареєстрована 31 липня 1992 року в розмірі 400 доларів.
"Лівела" ввозила нафтопродукти в Україну з липня по грудень 2010 року.
"Лівелі" був дозволений ввіз в Україну товарів без сплати податків на підставі закону "Про іноземні інвестиції" від 1992 року рішенням Автозаводського районного суду Кременчука 19 січня 2004 (роз'яснення постанови цього ж суду від 23 січня 2004 і 10 серпня 2007).
АМКУ в кінці 2010 почав розслідування ситуації з безподатковим ввезенням нафти і нафтопродуктів в Україну.